18 kwietnia 2023

Pływająca kaczuszka z papieru

ok. 90 minut Poziom trudności: 4/5

Jak zrobić samodzielnie pływającą kaczuszkę z papieru? To prostsze, niż Ci się wydaje! Wystarczy kilka prostych kroków i trochę kreatywności, aby stworzyć piękną i oryginalną zabawkę dla dzieci.

Do wykonania kaczuszki potrzebujemy:

Etap 1

Na tekturowym talerzyku malujemy farbami niebieskie kręgi na wodzie. Możemy również dodać kolory ziemi lub piasku na obrzeżach, aby nadać realistycznego wyglądu. Na środku talerzyka wycinamy nożykiem szparę, po której będzie poruszać się nasza kaczuszka.

Etap 2

Przygotowujemy pasek zielonego cienkiego papieru. Nacinamy pasek na całej długości i dzielimy go na kępki trawy (aby łatwiej było nam ją przykleić).

Etap 3

Zaginamy kępki trawy od nieponacinanej strony i przyklejamy ją wokół tafli wody.

Etap 4

Na technicznej białej kartce A4 drukujemy szablony kaczuszek, liści i kwiatuszka. Kolorujemy dwie kaczki (wybieramy takie, które są swoim odbiciem), liście i kwiatuszek.

Etap 5

Wycinamy wszystkie potrzebne elementy. Smarujemy dokładnie klejem białą stronę jednej z kaczek i łączymy z drugą, pomiędzy nimi umieszczamy drewniany patyczek.

Etap 6

Ozdabiamy taflę wody liśćmi i lilią wodną. Instalujemy patyczek w rozcięciu talerzyka i sprawdzamy, jak pływa nasza kaczuszka.

Gotowe! Nasza pływająca kaczuszka jest gotowa do zabawy. Warto zauważyć, że proces wykonania jest prosty i może być łatwo dostosowany do własnych pomysłów i kreatywnych wizji. To świetna zabawa dla dzieci, która nie tylko dostarczy im wiele radości, ale również pomoże rozwijać wyobraźnię i umiejętności manualne.

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon