21 września 2023

Siatka z warzywami praca DIY

45 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

W małym miasteczku na ryneczku, gdzie w każdą sobotę robię zakupy, zawitała jesień. Na straganie u zaprzyjaźnionej pani Marioli, w ustawionych równo skrzynkach, w skrzyneczkach, w workach i w woreczkach rozpychają się, czekając na klientów, kolorowe, smaczne, pełne witamin – świeże owoce i warzywa. Truskawki, wiśnie, czereśnie ustąpiły miejsca słodziutkim śliwkom, dojrzałym gruszkom i rumianym jabłkom, warzywa zachwycają kształtami, kolorami, zapachami: ogórki, buraczki, marchewka, selery i pory… Długo by wyliczać. Zakupy u pani Marioli są zawsze udane. Jesienny ryneczek pełen warzyw stał się inspiracją do dzisiejszej zabawy. Zapraszam was serdecznie do wykonania bardzo prostej pracy przedstawiającej siatkę z warzywami.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od pokolorowania pastelami warzyw z szablonu, skorzystaj z gotowego szablonu lub samodzielnie narysuj czarnym flamastrem wybrane przez siebie warzywa.

Etap II

Poprzecinaj nożyczkami kartkę z warzywami tak, żeby były oddzielnie, następnie przyklej je za pomocą kleju biurowego do średniej grubości tektury. Po wyschnięciu kleju wytnij starannie nożyczkami wszystkie warzywa.

Etap III

Przygotuj tekturowy prostokąt o wymiarach około 20×30 cm. Zetnij rogi dolnej części tekturowego prostokąta – narysuj ołówkiem na brzegach zaokrąglone linie i odetnij po nich ostre końce. W górnej części prostokąta zrób dziurkaczem dwie dziurki, do nich umocujesz rączkę siatki. Na pozostałych brzegach zrób dziurkaczem dziurki w odległości około 4 cm.

Etap IV

Na tekturze narysuj delikatnie przecinające się linie prowadzące od kropek po jednej stronie prostokąta do tych po stronie przeciwnej. Umocuj w dziurce w tekturze koniec drucika kreatywnego w wybranym kolorze, drugi jego koniec umocuj w dziurce po drugiej stronie tekturowej siatki. Umocuj w ten sposób pozostałe druciki, pomogą ci w tym narysowane linie. W ten sam sposób umocuj rączkę siatki – wsuń końce drucika w dziurki w górnej części prostokąta i owiń je wokół drucika.

Drugim sposobem będzie przeplatanie drucika najpierw poziomo, a następnie pionowo przez dziurki. Rączki siatki należy umocować jak w poprzednim sposobie.

Etap V

Umieść w siatce powycinane warzywa – wsuń je za kreatywne druciki.

Praca gotowa. To bardzo prosta i ciekawa praca, która może sprawić wiele radości. W siatce mogą znaleźć się również owoce lub inne produkty, wszystko zależy od wyobraźni autora.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon