22 maja 2022

Ślimak z tektury

około 60 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zapraszam Was dzisiaj do wykonania prostej, a przy tym bardzo efektownej pracy plastycznej z użyciem rewelacyjnych dwustronnych markerów, które mają końcówki o szerokości 17 mm oraz 10 mm; ta węższa jest idealnie przycięta tak żeby można było rysować lub pisać, kreśląc linie wąskie i szerokie. Flamastry są w czterech kolorach i można nimi wykonać plakaty i rysunki. Dzięki temu, że zostawiają szerokie ślady, można nimi kolorować prace w rozmiarze XXL. Pierwsza propozycja to ślimak olbrzym.


Do wykonania tej pracy potrzebne będą tylko:

Etap I

Narysuj ołówkiem na tekturze wielkiego ślimaka; zacznij od narysowania spiralnej muszelki, a następnie dorysuj do niej ciało ślimaka – nogę, głowę, czułki z oczami. Narysuj również łamaną linię trawy. Węższą końcówką flamastra popraw ślad ołówka.

Etap II

Szerokimi końcówkami markerów ozdób muszlę ślimaka – rysując spiralne linie. Ciało ślimaka pomaluj żółtym flamastrem, trawę zielonym.

Etap III

Dodatkowo ozdób pastelami muszlę ślimaka – rysując różnymi kolorami kółeczka, linie itp. Pastelami namaluj proste kwiatki na trawie – niskie, ponad trawą – wysokie. Przyklej ruchome oczka.

Etap IV

Wytnij nożykiem do cięcia tektury ślimaka z trawą i kwiatami, a następnie wytnij mały prostokąt i zamaluj go z obu stron zielonym flamastrem. Nożykiem do cięcia tektury zrób nacięcie w trawie (w lewym rogu pracy) i w górnej części prostokąta (podstawki). Teraz wsuń nacięcie w trawie w nacięcie w prostokącie i postaw ślimaka.


Ślimak gigant gotowy.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon