10 września 2022

Słoneczniki

20 min. Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Słoneczniki to kwiaty nieodłącznie kojarzące się z ciepłym latem i wspaniałą pogodą. W tym tutorialu przygotujemy przestrzenną ozdobę, która pozwoli nam zatrzymać wspomnienia wakacji.

Do ich wykonania potrzebne będą:

Etap 1

Na kartce z bloku rysujemy kształt słonecznika – możecie też skorzystać z przygotowanego przez nas szablonu. Przy jego pomocy wycinamy kształt z żółtych kartek z bloku technicznego. Płatki lekko zaginamy wzdłuż, aby nadać efekt trójwymiarowości. Na jednego słonecznika potrzebujemy trzech wyciętych kwiatków. Dodatkowo z zielonej kartki wycinamy liście, które też możemy zgiąć w miejscu użyłkowania.

Etap 2

Brązową bibułę tniemy na paski i szerokości 1 cm i nacinamy je kilkakrotnie do połowy szerokości. Paski zwijamy w spiralę, dodając w razie potrzeby kolejne, aby środek naszego słonecznika był dość duży: powinien wypełniać przestrzeń aż do płatków.

Etap 3

Sklejamy ze sobą trzy żółte korony kwiatowe (płatki można poprzeplatać między sobą), a następnie doklejamy bibułowy środek. Układamy kompozycję na wybranym przez nas podłożu i między słonecznikami doklejamy liście.

Praca gotowa!

Propozycję zabawy przygotował Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon