11 marca 2020

Statek piracki z recyklingu

40 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Ahoooj! Czy są tu fani pirackich przygód? W dzisiejszym tutorialu pokażę Wam, jak można zrobić statek piracki z recyklingu!

Co będzie potrzebne:

Etap 1

Zaczynamy! Na początek malujemy kadłub statku, którym będzie wytłaczanka po jajkach. Używamy kolorów, które kojarzą nam się ze statkiem pirackim – każdy może wybrać sam!

Etap 2

W czasie, kiedy pokład statku schnie, zabieramy się do tworzenia pirata. Na kartce bloku technicznego rysujemy postać i kolorujemy ją flamastrami.

Etap 3

Wycinamy uprzednio namalowanego pirata i przyklejamy go do rolki po papierze toaletowym; nie trzeba zawijać postaci wokół rolki, wystarczy przykleić środkową część. Rolkę umieszczamy na pokładzie statku.

Etap 4

Czas zrobić najbardziej charakterystyczną część: banderę piracką. Na białej kartce rysujemy prostokąt i w środku piracki „Jolly Roger”, czyli czaszkę i piszczele na czarnym tle. Jeśli wolicie, możecie użyć też czarnego papieru z bloku technicznego i namalować znak białą farbą, białym kryjącym pisakiem lub… korektorem. Dodatkowo wykonujemy drugą flagę w bardziej przyjaznych kolorach.

Etap 5

Przygotowane flagi nawlekamy na patyczki do szaszłyków (to maszty pirackiego statku) i wciskamy do wytłaczanki.

Etap 6

Kim byłby pirat bez swojego steru? Z białej kartki wycinamy podłużny pasek i malujemy go na brązowo. Oba końce łączymy ze sobą. Złamaną na pół wykałaczkę wkładamy w ster i montujemy go na dziobie statku.

Nasz statek piracki jest już gotowy. Ahoj przygodo!

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon