3 czerwca 2022

Stokrotki – wyklejanka

około 90 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Stokrotki to pospolite, urocze kwiatki, które pojawiają się w naszych ogrodach, na łąkach i trawnikach, gdy tylko zrobi się cieplej. Różowe i białe, drobne kwiatuszki z żółtymi środkami pięknie prezentują się też w doniczkach, wiklinowych koszyczkach, skrzynkach ustawionych na parapecie, balkonie czy tarasie. Te wiosenne kwiatki stały się inspiracją do przygotowania dzisiejszej pracy plastycznej. Spróbujmy wykonać wspólnie wiosenne, urzekające stokrotki.

Do wykonania stokrotek potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od odrysowania kółek od nakrętki z kleju uniwersalnego (około 15 szt.), oraz listków (około 10) w kształcie kropel deszczu. Odrysowane koła pomaluj różową i białą temperą, listki pomaluj zieloną z domieszką niewielkiej ilości żółtej, a część tektury na zielono (wytniesz z niej łodygi). Pozostaw pomalowane elementy do wyschnięcia.

Etap II

Wykonaj tło – zamaluj delikatnie szerokim pędzelkiem kartkę z bloku Art Deco niebieską i białą temperą.

Etap III

Zielone kartki (w różnych odcieniach) z bloku technicznego potnij na paski o długości około 10–13 cm, przypominające listki trawy. Klejem biurowym przyklej w dolnym brzegu kartki, na całej jej długości, wycięte z bloku technicznego listki trawy.

Etap IV

Po dokładnym wyschnięciu farby obrysuj delikatnie koła czarną pastelą, różowymi pastelami narysuj na kołach linie oznaczające płatki, ciemnozieloną pastelą obrysuj listki, narysuj na pomalowanej na zielono tekturze linie dzielące tekturę na paski – łodygi stokrotek, narysuj też na zielonej tekturze kilka stokrotek z nierozwiniętymi kwiatkami. Powycinaj nożyczkami wszystkie narysowane elementy. Z wyciętych z tektury elementów ułóż listki, kwiaty i łodygi stokrotek, a następnie przyklej je klejem uniwersalnym.

Etap V

Na różowych kwiatkach przyklej klejem uniwersalnym małe, żółte pomponiki.

Praca gotowa.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon