12 grudnia 2020

Świąteczny lampion witrażowy

ok. 1 godziny Poziom trudności: 4/5
3.3 3 votes
Ocena publikacji

Świąteczny czas sprzyja spotkaniom w rodzinnym gronie, przy stole, udekorowanym stroikami ze świerku, z zapaloną świecą. Nastrojowe światło możemy uzyskać również przez zapalenie elektrycznego tealighta, znacznie bezpieczniejszego dla dzieci niż świeca. Lampion witrażowy da nam piękne, delikatne światło wpadające w kolorowe okienka z bibuły, rzucające tajemnicze cienie na ścianę. Jak go wykonać?

Przyda nam się:

Etap 1

Szkicujemy na tekturce (tył bloku) szablon witraża ze świątecznymi motywami takimi jak choinka czy świecznik. Jeżeli brak Wam umiejętności w tym zakresie, możecie skorzystać z gotowego szablonu szablon świąteczny lampion

Etap 2

Wycinamy wszystkie elementy i gotowy szablon odrysowujemy na dwóch czarnych kartkach. Wycinamy. Możemy użyć nożyczek albo nożyka do papieru.

Etap 3

Z gładkiej bibuły wycinamy elementy wewnętrzne witraża (możemy położyć kartkę z bibuły na szablonie i ołówkiem odrysować kształt „okienka”, zostawiając oczywiście dodatkowy margines ok. 3–5 mm, tak żeby element z bibuły był większy niż „okienko” i by można go było bez problemu nakleić na ramki witraża). Naklejamy wycięte elementy na ramki wewnątrz witraża.

Etap 4

Na witrażu ze świecą naklejamy czerwone kulki z bibuły, natomiast na witraż choinkę naklejamy cekiny gwiazdki oraz kokardki na prezenty.

Etap 5

Gdy oba witraże są już gotowe, sklejamy je ze sobą przy pomocy taśmy dwustronnej.

Możemy już do środka włożyć tealight i cieszyć się delikatnym, przytulnym światłem.

Propozycję zabawy przygotowała: Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon