19 kwietnia 2023

SZCZĘŚLIWA PLANETA, czyli świetny pomysł na EKO pracę z okazji Dnia Ziemi

ok. 1,5 godziny Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Z okazji zbliżającego się święta naszej planety (22 kwietnia) pokażemy Wam bardzo fajny pomysł na pracę w duchu recyklingowym z wykorzystaniem ekologicznych produktów Carioca oraz eko materiałów. Praca ta jest kilkuetapowa i może być wykonana w przedszkolu czy szkole podczas pracy w grupach. Możemy podzielić grupę czy klasę na zespoły, które zajmą się poszczególnymi etapami: stworzeniem Ziemi z kartonu, udekorowanie jej różnymi roślinami czy wykonaniem pojemników na śmieci z symbolami.

Do wykonania tej pracy będą nam potrzebne:

ZIEMIA

Szkicujemy na kartonie kształt Ziemi i wycinamy go. Wycinamy kształty kontynentów z zielonego papieru. Rwiemy na kawałki niebieską bibułę i przyklejamy ją do kartonu. Naklejamy kontynenty, z białej bibuły formujemy Antarktydę i przyklejamy ją na dole. Na górze Ziemi naklejamy pomarszczoną zieloną bibułę. Rysujemy na białej kartce oczy oraz uśmiech Ziemi. Wycinamy i naklejamy na karton.

ROŚLINY

Rysujemy na białej kartce kwiaty oraz drzewa. Wycinamy i podklejamy z tyłu Ziemi w górnej części.

POJEMNIKI NA ŚMIECI

Wycinamy z papieru prostokątne kawałki w kolorach pojemników na śmieci i oklejamy nimi rolki po papierze toaletowym. Robimy napisy i naklejamy je na śmietniki.

Rysujemy symbole różnych śmieci, które mają trafić do pojemników. Wycinamy je i naklejamy. Możemy również przykleić różne materiały, np. plastik, metal, kawałek papieru.

Pojemniki na śmieci naklejamy na kształcie Ziemi przy pomocy taśmy dwustronnej. Wycinamy z papieru rączki Ziemi i przyklejamy je z tyłu oraz na pojemnikach, tak jakby je obejmowały.

Nasza praca jest już gotowa! Po jej wykonaniu chyba nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby zaśmiecać naszą piękną planetę!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon