5 lutego 2023

Tekturowy Kotek Psotek

około 90 minut Poziom trudności: 4/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Światowy Dzień Kota obchodzony co roku 17 lutego ma za zadanie przypominać dorosłym i dzieciom, jak ważne w życiu człowieka są koty, ma uwrażliwiać na los tych zwierząt, które są bezdomne, które mieszkają w schroniskach i czekają, aż ktoś się nimi zaopiekuje, da im bezpieczny, przytulny dom. To ważne, żeby nie tylko w tym dniu pamiętać o kotkach czekających na pomoc i wsparcie. Mam takie marzenie, żeby wszystkie kotki wiodły szczęśliwe życie, żeby miały swój dom, były głaskane i przytulane, żeby nie były głodne i mogły bawić się beztrosko. Zapraszam Was dzisiaj do zabawy plastycznej: wykonamy wspólnie kotka Psotka.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od odrysowania ołówkiem na średniej grubości tekturze szablonu kotka, dwóch przednich łapek i podstawki (paska z nacięciem), dzięki której będzie można postawić kotka. Następnie wytnij nożyczkami wszystkie odrysowane elementy.

Etap II

Zamaluj pomarańczową farbką plakatową kartkę z bloku rysunkowego, brązową farbką pomaluj tekturowego kotka, łapki i podstawkę. Po wyschnięciu farby wydrzyj za pomocą linijki paski o szerokości kilku milimetrów, poprzerywaj je na krótsze kawałki. U mnie dziś nawet linijka jest w kształcie kota!


Przyklej paski klejem biurowym na tekturowym kotku.

Etap III

Klejem uniwersalnym przyklej do kotka przednie łapki i ruchome oczka. Nożyczkami przytnij delikatnie średniej wielkości pomponik w trójkątny kształt i przyklej go jako nosek. Z czarnej kartki z bloku rysunkowego wytnij buzię i przyklej ją klejem biurowym.

Etap IV

Ze sznurka jutowego wykonaj wąsiki, potnij nożyczkami sznurek na około 5-centymetrowe kawałki i przyklej je klejem uniwersalnym po obu stronach pomponikowego noska. Na przyklejonych pomarańczowych paskach narysuj kredkami dużo pojedynczych włosków. Z małych kolorowych pomponików wykonaj kolorową obróżkę, przyklej je (jeden obok drugiego) klejem uniwersalnym na wysokości szyi.


Etap V

Teraz wykonaj kolorowy kłębuszek wełny, który będzie osłaniał tekturową podstawkę. Z gazety zrób dwie małe kulki, przyklej je klejem biurowym na jednym końcu podstawki z obu jej stron, a następnie owiń (oklej) dokładnie taśmą bezbarwną, by gazeta przymocowana do podstawki przypominała kształtem kulkę (motek).

Etap VI

Z marszczonej bibuły w wybranym kolorze odetnij bardzo wąski pasek i owiń nim starannie gazetową kulkę, tak żeby przypominała motek wełny, który ukryje podstawkę. Nacięcie w podstawce wsuń w nacięcie w dolnej części kotka i postaw go. Zrób jeszcze kilka kolorowych motków dla kotka Psotka. Z gazety uformuj kulki wielkości mandarynek, oklej je taśmą bezbarwną, a następnie owiń kolorowymi paseczkami marszczonej bibuły. Wykonane w ten sposób motki połóż w pobliżu kotka.

Kotek Psotek – gotowy.
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon