3 lutego 2023

Walentynkowe pudełeczko z niespodzianką

60 min. Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Jak co roku 14 lutego w Walentynki okazujemy bliskim miłość, sympatię i przywiązanie. Własnoręcznie wykonane z tej okazji upominki mają szczególną wartość, są oryginalne i niepowtarzalne. Ponieważ czerwone serduszka symbolizują ten szczególny dzień, to nie może ich zabraknąć w dzisiejszej walentynkowej propozycji. Zapraszam was do wykonania oryginalnego pudełeczka, ozdobionego serduszkami, w którym będzie można ukryć niespodziankę w postaci np. sekretnego liściku z dodatkiem cukiereczka.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od pomalowania czerwoną temperą kartki z bloku rysunkowego oraz papierowych rurek do picia oraz pomalowania złotą temperą kartki z bloku i pudełeczka w środku (jego dwie części).  Na kartce pomalowanej złotą temperą narysuj ołówkiem małe serduszka, wytnij je nożyczkami.

Etap II

Po wyschnięciu farby kartkę pomalowaną na czerwono zgnieć bardzo delikatnie w kulkę i wyprostuj. Wykonaj tę czynność klika razy, tak żeby kartka zrobiła się elastyczna. Zewnętrzną część pudełeczka (przykrywkę) posmaruj klejem uniwersalnym i oklej ją wyprostowaną kartką pomalowaną na czerwono. Po dokładnym przyklejeniu kartki do przykrywki odetnij jej odstające brzegi przy samym brzegu pudełeczka.

Etap III

Papierową rurkę potnij nożyczkami na różnej długości kawałki (około 2 cm, 3 cm), przyklej je klejem uniwersalnym w pozycji pionowej do zewnętrznej strony oklejonego pudełeczka. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia kleju.

Etap IV

Z kreatywnych drucików w odcieniach czerwieni uformuj różnej wielkości serduszka, tak żeby w dolnej części miały różnej długości druciki. Wykonane serduszka na drucikach powsuwaj w przyklejone do pudełeczka papierowe rurki.

Etap V

Brzeg oklejonej części pudełeczka (przykrywki) oklej za pomocą kleju uniwersalnego kolorowymi cekinami. Górną część pudełeczka ozdobimy wyciętymi wcześniej złotymi serduszkami.

Etap VI

Przygotuj małą czerwoną karteczkę, napisz lub narysuj coś miłego dla osoby, której podarujesz ten upominek, następnie zwiń karteczkę w rurkę. Na jednym końcu drucika kreatywnego uformuj małe serduszko i owiń nim sekretny liścik, włóż go do pudełeczka razem z cukiereczkiem lub inną drobną niespodzianką. Zamknij pudełeczko.

Walentynkowe pudełeczko z niespodzianką – gotowe.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon