31 stycznia 2022

Walentynkowe serduszko DIY

ok.90 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zbliżają się Walentynki – radosne święto adresowane do wszystkich, którzy pragną okazać bliskim wdzięczność, sympatię, miłość, przywiązanie. Ten zimowy, rozgrzany uczuciami dzień jest wspaniałą okazją do uszczęśliwiania innych drobnymi upominkami. Zapewne znacie wiele sposobów wykonania prostych prezencików, którymi można w ten szczególny dzień obdarować ważne dla Was osoby. Moja dzisiejsza propozycja jest adresowana do tych, którzy chcą wykonać walentynkowe serducho dla kogoś wyjątkowego. Jeśli macie ochotę na wspólną zabawę plastyczną, to serdecznie zapraszam.

Do wykonania pracy potrzebne będą:


Etap I

Pracę rozpocznij od narysowania ołówkiem na lekko pogniecionym szarym papierze (lub na gazecie) dwóch dużych serc takiej samej wielkości. Możesz skorzystać z przygotowanego przeze mnie szablonu. Wytnij serce, odrysuj je dwa razy na szarym papierze i wytnij.

Etap II

Od zwiniętej bibuły w kolorze różowym odetnij pasek o szerokości około 3 cm. Nie rozwijając paska, na jednym jego brzegu narysuj ołówkiem falę. Zwiniętą bibułę przetnij dużymi nożyczkami po narysowanym ołówkiem śladzie, tak żeby z jednej strony miała zaokrąglone (jak koronka) końce.

Etap III

Brzegi jednego serca posmaruj dokładnie klejem biurowym i przyklej dookoła bibułkową koronkę, lekko ją marszcząc.

Etap IV

Na serduszku z przyklejoną falbanką połóż drugie serce i zepnij je ze sobą zszywaczem na długim ramieniu, zszywając je na brzegu zszywka obok zszywki. Przed zakończeniem zszywania serduszek zostaw niewielki otwór, przez który wsuń do środka ścinki papierów, tak żeby serce było pękate, a następnie zszyj zszywaczem do końca.

Etap V

Teraz pora na pomalowanie serduszka farbami plakatowymi. Proponuję wykorzystać kolor czerwony, różowy, niebieski i fioletowy. Ozdób serce malując kolorowe plamy według własnego pomysłu. Po wyschnięciu farby pomaluj serduszko z drugiej strony.

Etap VI

Za pomocą folii bąbelkowej wykonaj na serduszku kolorowe pieczątki: pomaluj bąbelki na folii wybranymi kolorami i odciśnij w różnych miejscach.

Etap VII

Po wyschnięciu farby narysuj pastelami i flamastrami fantazyjne wzorki – kreski, kółka, serduszka, zygzaki… Wyobraźnia podpowie Ci jak to zrobić.

Etap VIII

Ozdobną nitkę przewlecz przez igłę, a następnie nawlecz kilka kolorowych korali (1 2 3 4 5), zwiąż na nitce supełek tak żeby powstała spora pętelka i przewlecz ponownie nitkę przez korale w odwrotnej kolejności (5 4 3 2 1). Przyszyj je do serduszka, tak żeby powstała ozdobna zawieszka, końce nitki zawiąż w kokardę. W dolnej części serduszka możesz przymocować koraliki w podobny sposób. Jeśli nie masz gotowych korali, możesz wykonać je z masy Magiczna Chmurka AMOS lub z Ciasto-Plasto. Wykonaj z kulki wielkości czereśni, patyczkiem do szaszłyków zrób na wylot dziurki, zostaw na kilka godzin aby masa stwardniała.

Serducho sporych rozmiarów dla kogoś wyjątkowego – gotowe.

Życzę udanej zabawy i dużo radości dla osoby, która otrzyma plastyczne serduszko, a także dla Ciebie.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon