9 lutego 2024

Walentynkowy stworek

ok. 30 minut Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Nie ma nic bardziej osobistego niż własnoręcznie wykonany prezent, szczególnie z okazji Walentynek. Dlatego zachęcamy do stworzenia uroczego stworka, który nie tylko emanuje miłością, ale także skrywa specjalne przesłanie pod swoimi stópkami. Gotowi na kreatywną zabawę?


Potrzebne materiały:

Tworzenie pomponu z włóczki

Zaczynamy od stworzenia szablonu do wykonania pomponu z włóczki. Wycinamy dwa takie same koła z dziurką, idealnie nadają się do tego okładki z bloku. Składamy koła ze sobą, zawiązujemy włóczkę i przeplatamy ją przez dziurkę miejsce w miejsce. Gdy całe koła są pokryte włóczką, rozcinamy brzegi i wiążemy w środku, tworząc uroczy pomponik.


Dodawanie detali

Do pomponu doklejamy oczka oraz usta z naklejki, nadając stworkowi uroczy wyraz. Następnie składamy drucik w czerwonym i różowym kolorze na pół, skręcamy go w spiralę, przyklejamy wypukłe naklejki serca i wkładamy go do środka pomponu.


Dodanie miłosnej wiadomości

Do tak powstałego stworka dodajemy walentynkowy liścik. Wycinamy serce z papieru, na którym możemy napisać wiadomość lub życzenia walentynkowe. Wsuwamy serce pod stworka, można je również przykleić, tak by napis był widoczny po odwróceniu stworka.

Nasz potworek gotowy!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon