Dzień Matki to wyjątkowa okazja, by podziękować mamie za jej miłość i troskę. Własnoręcznie wykonany upominek to najlepszy sposób, by wyrazić wdzięczność i sprawić jej radość. W tym artykule pokażemy, jak krok po kroku stworzyć wesołego kwiatka – prostą, ale efektowną pracę plastyczną, która zachwyci każdą mamę. Wykorzystamy łatwo dostępne materiały, takie jak kolorowy papier i plastelina, by stworzyć wyjątkową ozdobę pełną uśmiechu. Gotowy kwiatek może stać się ozdobą stołu lub wyjątkowym prezentem, który na długo pozostanie w pamięci.
Potrzebne materiały:
- kolorowy blok rysunkowy A4 Fiorello
- czarny pisak Grand
- różowa kredka Fiorello
- ruchome oczka Fiorello
- taśma klejąca Grand
- plastelina Fiorello (np. zestaw 12 kolorów)

Drukowanie i wycinanie szablonów
Na kolorowych kartkach papieru A4 drukujemy potrzebne szablony kwiatka, liści i trawki. Następnie ostrożnie wycinamy wszystkie elementy, które będą potrzebne do stworzenia jednego kwiatka. Warto wybrać żywe kolory, aby kwiatek wyglądał radośnie i przyciągał uwagę. U nas wszystko jest dziś kwiatkowe, nawet nożyczki 🙂

Tworzenie radosnej buzi
Na środku kwiatka przyklejamy środek, a następnie czarnym pisakiem rysujemy szeroki uśmiech. Różową kredką delikatnie zaznaczamy rumiane policzki, nadając kwiatkowi sympatyczny wygląd.

Na koniec przyklejamy ruchome oczka nad policzkami, co doda pracy zabawnego charakteru.

Montaż łodygi i dekoracje
Z tyłu kwiatka mocujemy za pomocą taśmy klejącej słomkę do picia – to będzie nasza łodyga. Jeden z cienkich zielonych pasków przyklejamy do słomki, aby ją zasłonić.

Dwa pozostałe cienkie zielone paski zwijamy w sprężynki, które następnie przyklejamy w połowie łodygi, imitując listki.

Wykonanie trawki i stabilizacja
Szeroki zielony pasek nacinamy wzdłuż całej długości, tworząc imitację trawki. Delikatnie wywijamy nacięte fragmenty, a następnie sklejamy końce paska, tworząc obręcz.

Na samym dole łodygi przyklejamy kawałek plasteliny, która ustabilizuje całą konstrukcję i pozwoli kwiatkowi stać pionowo.

Wesoły kwiatek na Dzień Matki jest gotowy!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina