12 czerwca 2020

Wianuszek z tekturowych kolorowych kwiatów

około 90 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wszyscy kochamy kwiaty, lubimy je dostawać, cenimy ich delikatność, zachwycamy się nimi, są niezastąpioną ozdobą naszych domów i ogrodów. Kwiaty mają niezliczoną liczbę barw, kształtów, zapachów. Możemy je uprawiać w ogrodach, doniczkach, możemy trzymać je w wazonach. To właśnie kwiaty stały się inspiracją dzisiejszej propozycji na zabawę plastyczną. Proponuję wykonanie wianuszka z kolorowych tekturowych kwiatów.

Do wykonania wianuszka potrzebne będą:

Etap 1

Na tekturze odrysuj flamastrem duży talerz – powstanie duże koło, w środku którego odrysuj drugi, mniejszy. Tekturę z narysowanymi kołami połóż na podkładce (desce) i nożykiem do wycinania papieru wytnij po śladzie – duże koło, a następnie małe; powstanie tekturowa obręcz. Pomaluj ją czarną, dobrze kryjącą farbą plakatową. Następnie wytnij z kartki kwiaty (możesz skorzystać z gotowych elementów zaproponowanych przeze mnie – szablon-wianuszek -lub kierując się własną wyobraźnią narysuj kwiaty samodzielnie).

Etap 2

Odrysuj flamastrem lub ołówkiem na tekturze kwiatki, wytnij wszystkie nożyczkami i pomaluj farbami plakatowymi na wybrane przez siebie kolory. Im bardziej kwiaty będą kolorowe, tym lepiej. Wszystkie pomalowane elementy (obręcz i kwiaty) muszą wyschnąć, dopiero wtedy można połączyć je ze sobą; warto jednak podczas pracy przymierzyć, czy kwiatów jest już wystarczająca ilość.

Etap 3

Po wyschnięciu tekturowych kwiatów dorysuj ich kontury, liściom dorysuj żyłki. Będą dzięki temu bardziej wyraziste.

Etap 4

Na tekturowej obręczy ułóż kompozycję z tekturowych kwiatów i przyklej je klejem. Kolorową bibułę marszczoną potnij lub porwij na małe kawałki. Uformuj z nich małe kuleczki. Ozdób nimi kompozycje – przyklejając w różnych miejscach.

Kolorowy tekturowy wianuszek z kwiatów jest gotowy. Możesz teraz wykorzystać go jako element dekoracyjny w swoim domu lub podarować go komuś bliskiemu.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon