18 kwietnia 2024

Wiosenna łąka z owadami – wyklejanka 3D

30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wiosna ciągle robi nam psikusy pogodowe, ale wszystkie owady obudziły się już z zimowego snu i pracują w pocie czoła nad zapyleniem jak największej ilości kwiatów na łące. Dzisiaj mamy dla Was ciekawy pomysł na pracę z wykorzystaniem wytłaczanki po jajkach – łąka pełna kwiatów i owadów!


Do jej wykonania potrzebne będą:


Malujemy

Pierwszym krokiem jest przygotowanie podstawy dla naszych ozdób. Zaokrąglone części wytłaczanki posłużą nam jako ciała owadów i je malujemy w dwóch kolorach: żółtym – te będą pszczółkami, i czerwonym – te będą biedronkami, a szpiczasty element stworzy środek kwiatu. Pomalowane odkładamy do wyschnięcia.

Następnie malujemy talerzyk na zielono, aby stworzyć efekt trawiastego podłoża. Możemy to zrobić przy pomocy gąbki, co ułatwi nam równomierne pokrycie powierzchni farbą.

Tworzymy trawę i kwiat

Teraz czas na wycinanie z bibuły. Najpierw tniemy ją na cieniutkie paseczki, które stworzą trawę. Następnie wycinamy z żółtej bibuły 3–4 kształty kwiatka i sklejamy je ze sobą, po czym oklejamy nimi wcześniej pomalowaną wytłaczankę.

Łączymy poszczególne elementy

Wcześniej przygotowane paski zielonej bibuły przyklejamy klejem w płynie do naszej podstawy, czyli pomalowanego na zielono talerzyka, który zdążył już przeschnąć.

Teraz pora na doklejenie szczególnego akcentu, którym jest przygotowany przez nas wcześniej kwiat.


Tworzymy owady

Udekorujmy pomalowane przez nas wcześniej okrągłe części wytłaczanki. Te, które pomalowaliśmy na czerwono, będą biedronkami, żółte – pszczółkami. Całość ozdabiamy czarnym markerem. Biedroneczkom dorysowujemy kropeczki, a pszczółkom paski. Wszystkim owadom doklejamy ruchome oczka. Pszczółkę możemy udekorować dodatkowo papierem kolorowym, doklejając jej skrzydełka.


Ostatnie szlify

Przyklejamy owady do wcześniej umocowanej na talerzyku trawy i kwiatowych płatków.


Gotowe, teraz możemy się cieszyć efektem naszej twórczej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon