14 marca 2022

Wiosenny ogródeczek – domowy zielnik

ok. 60 minut Poziom trudności: 4/5

Długo oczekiwana wiosna coraz bliżej. Wszyscy tęsknimy już za zieloną trawką, kolorowymi kwiatami, powracającymi z ciepłych krajów ptakami, za słońcem i ciepłym wiosennym deszczem. Na prawdziwą wiosnę musimy jeszcze cierpliwie poczekać, ale możemy wyczarować wiosenny ogródeczek, który będzie przypominał, że ciepłe dni coraz bliżej.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od odcięcia od zielonej, marszczonej bibuły paska szerszego o około 1 cm od wysokości skrzyneczki (kartonika), która będzie oklejona. Następnie ponacinaj z jednej strony bibułę w wąskie paseczki przypominające wiosenną trawkę.

Etap II

Posmaruj klejem uniwersalnym boki skrzyneczki (pudełka), oklej ją ponacinaną bibułką, wykorzystaj do tego całą długość bibuły oklejając skrzyneczkę (pudełko) kilkoma warstwami.

Etap III

Z kartek z bloku technicznego w kolorze zielonym powycinaj sporo roślinek – łodyżki z listkami, możesz skorzystać z przygotowanych szablonów, wytnij je, odrysuj ołówkiem na bloku technicznym i wytnij. Przyklej klejem biurowym zielone roślinki dookoła skrzyneczki (pudełka) od zewnątrz (na trawce) i od wewnątrz.

Etap IV

Na kolorowych kartkach z bloku technicznego narysuj lub odrysuj (od przygotowanego przeze mnie szablonu) tulipanki. Wytnij kwiatki i również przyklej je klejem biurowym na trawce z bibuły, wytnij listki i łodyżki z zielonej kartki i przyklej do kwiatków.

Etap V

Na zielonych listkach i łodyżkach przyklej klejem uniwersalnym kilka małych kolorowych pomponików. Wytnij z kolorowego papieru do pakowania prezentów (w wiosennych kolorach) wąski pasek i oklej nim dolną część skrzyneczki (pudełeczka).

Etap VI

Wiosenny, kolorowy ogródeczek gotowy. Teraz bardzo ważna część pracy, co prawda nie jest ona plastyczna, ale bardzo istotna, związana oczywiście z wiosną. Do środka skrzyneczki (pudełka) wstaw: pojemnik z posianą rzeżuchą, słoiczek z cebulką z której wyrośnie szczypiorek, możesz też wstawić zioła, np. bazylię. Wiosenny ogródek postaw w miejscu, gdzie jest dużo światła, np. na parapecie, dbaj o roślinki, pilnuj by miały wodę. Roślinki, które rosną w plastycznym ogródku, mają dużo witamin, więc koniecznie wykorzystaj je do przygotowania smacznych, zdrowych kanapek lub sałatek.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon