19 stycznia 2023

Witraż na okno w stylu Wednesday

ok. 30 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czy jest ktoś na tej planecie, kto nie kojarzy serialu „Wednesday”? Serial pobił wszelkie rekordy oglądalności, a nastoletnia Wednesday Addams stała się idolką wielu dziewczynek. Mamy dziś dla Was pracę inspirowaną serialem, konkretnie charakterystycznym oknem witrażowym z pokoju Wednesday, który dzieliła z jakże odmienną koleżanką Enid.

Do jego wykonania potrzebne nam będą:

Połowa okna Wednesday

Korzystając z szablonu, odrysowujemy witraż na czarnej kartce oraz wycinamy go. Warto zostawić wycięte kształty, które przykładamy do bibuły i wycinamy naokoło, pozostawiając trochę więcej miejsca, żeby można było bez problemu przykleić elementy z bibuły do witraża. Do połowy witraża przyda nam się kolor srebrny i półkole (część należąca do Wednesday).

Połowa okna Enid

Enid jest żywiołowa, optymistyczna i pełna kolorów. To jej część witraża przysporzy nam najwięcej pracy, ponieważ będziemy musieli użyć wielu kolorów bibuły, najlepiej gładkiej.

Z niej wycinamy odpowiadające witrażowi kształty w kolorach: żółtym, różowym, czerwonym, niebieskim i kobaltowym. Przyklejamy poszczególne elementy z tyłu witraża.


Witraż gotowy! Możemy go utrwalić, laminując.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon