Rybki wielofunkcyjne

1 godzina + czas potrzebny na schnięcie
two

Brelok na klucze, magnes na lodówkę lub zwykła ozdobna zawieszka. Tyle możliwości dzięki Ciasto – Plasto. Każdego miłośnika ugniatania masy plastycznej zapraszam do tutorialu, w którym będziemy mogli stworzyć swoje własne gadżety lub po prostu ozdoby ze specjalnymi akcesoriami w zależności od przeznaczenia. Na temat przewodni wybrałam rybki. Zapraszam do cekinowo plastycznej zabawy! 

kolorowe rybki

Czego będziemy potrzebować:

  • Ciasto-Plasto (polecam wybrać ten zestaw, w którym dodatkowo załączone są akcesoria takie jak  brelok, czy magnes)
  • okrągłe cekiny
  • sznurek lub nitka
  • nożyczki
  • wykałaczka

ciasto-plasto

Krok 1. Zaczynamy od ugniatania, wałkowania i rozciągania. Czyli to co miłośnik mas plastycznych lubi najbardziej. 😊 Z Ciasto – Plasto formujemy kształt rybki. Aby ułatwić sobie trochę pracę, elementy takie jak płetwy możemy ulepić najpierw osobno a potem dołączyć do całości. Masa bardzo łatwo przykleja się do siebie więc nie będzie problemu z odpadaniem mniejszych elementów. 

rybki rybeńki

Krok 2. Za pomocą wykałaczki nadajemy wszystkim płetwom bardziej rzeczywisty kształt. Wystarczy przyłożyć ją w paru miejscach i delikatnie przeciągnąć, tworząc tak jakby wąskie wgniecenia.

praca ręczna

Krok 3. Czas na trochę więcej błysku. Naszymi rybimi łuskami będą cekiny. Mogą być w jednym kolorze lub kolorowe. Ja wybrałam obie opcje. 😊 Cekiny wciskamy w jeszcze nie zaschniętą masę na skos, pamiętając, aby odległość między nimi nie była zbyt duża. Jeśli jednak ta metoda jest zbyt uciążliwa dla Was możecie na początku wkładać cekiny pionowo, a na koniec przygładzić wszystkie tak, aby bardziej przylegały do masy.

kolorowe cekiny

kolorowe cekiny na rybkach

Krok 4. Jeżeli niektóre rybki są przeznaczone do zawieszki to pamiętajcie o zrobieniu dziurek na wylot za pomocą wykałaczki.

świecące rybki

Krok 5. Pora na detale. Sięgam ponownie do masy plastycznej i formuje oczka oraz uśmiech. Gotowe elementy przyklejam do rybek.

masa plastyczna formuje oczka

Krok 6. Ostatni etap to oczekiwanie na to aż masa zaschnie. Po tym czasie możemy montować nasze wybrane akcesoria. Ja wybrałam magnes, brelok i zwykły sznurek.

magnes brelok sznurek

Każda przeze mnie przygotowana rybka ma inne zadanie. I muszę stwierdzić, że sprawdzają się naprawdę świetnie. 😉 A jak wasze gadżetowe rybki?

prezent na dzień ojca

kolorowe napisy niebieska rybka

różowa rybka z cekinami

 

Basia