19 lutego 2023

Akwarelowe kaktusy

40min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Technika malowania akwarelami zwanymi też farbami wodnymi może na początku wydawać się trudna, ale w tutorialu pokażemy Wam, że wcale tak nie jest! Bardzo łatwo można uzyskać dzięki niej świetne efekty. Dzisiaj namalujemy kaktusy w doniczce. Zapraszamy!

Użyte materiały:

Etap 1

Na papierze akwarelowym rysujemy delikatnie ołówkiem zarys kaktusa. Cienką końcówką białego kleju maskujemy wszystkie elementy, które chcemy aby pozostały białe: na przykład igły czy wzór na doniczce. Odkładamy pracę do przeschnięcia (nie musimy czekać aż klej całkowicie wyschnie, wystarczy żeby po dotknięciu nie kleił się do palców, czyli ok. 15 min.).

Etap 2

Malujemy obficie czystą wodą całego kaktusa. Nabieramy farbki na pędzel, by następnie przenieść ją na papier, tak aby kolor rozpłynął się po wodnistej plamie. Dodajemy inne kolory w taki sposób, aby nieco się ze sobą przenikały, pamiętając aby dobrze płukać pędzel po użyciu każdego koloru; dzięki temu barwy pozostaną soczyste i naturalnie się połączą. Odkładamy do wyschnięcia.

Etap 3

Po wyschnięciu farby przechodzimy do malowania w ten sam sposób pozostałych elementów, czyli doniczki czy kwiatów. Dzięki dodaniu cieni nasz kaktus stanie się bardziej realistyczny.

Praca gotowa

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon