7 grudnia 2020

Aniołki – świąteczna dekoracja DIY

90 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Aniołki to nieodzowny element świątecznych dekoracji. W święta pojawiają się w naszych domach, przysiadają na półkach, szafkach, na choince… W niektórych domach zadomowiły się na dobre i towarzyszą domownikom przez cały rok, tworząc okazałe kolekcje. Wśród świątecznych aniołów nie może zabraknąć tych wykonanych samodzielnie, stąd moja dzisiejsza propozycja ich własnoręcznego przygotowania.

Do stworzenia aniołków potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od wykonania szablonów, z których będzie składał się anioł, lub skorzystaj z gotowych wykonanych przeze mnie szablon aniolki (skrzydło, ręka, noga – odrysujesz je dwukrotnie, a do tego tułów i głowa). Wytnij wszystkie części przygotowanych szablonów, a następnie odrysuj je na tekturze. W zależności, od tego ile chcesz wykonać aniołów, odrysuj odpowiednią ilość wszystkich elementów do ich stworzenia. Następnie połóż tekturę z narysowanymi elementami na desce i za pomocą nożyka do tektury starannie je powycinaj.

Etap II

Poskładaj wszystkie elementy tak, żeby powstały aniołki. Przed połączeniem ze sobą wszystkich części pomaluj je starannie. Na głowie aniołka narysuj ołówkiem owal twarzy, żeby oddzielić ją od włosów. Farby tempery Carioca wyciśnij na paletę, na której będzie można mieszać ze sobą kolory, pomaluj wszystkie elementy: twarz, włosy, skrzydełka, sukienki, skarpetki w paski, kropki, gwiazdki… Do malowania użyj wybranych przez siebie kolorów, baw się ich odcieniami. Polecam farbę w kolorze srebrnym do pomalowania np. skrzydełek, sukienki, drobnych elementów, np. gwiazdek.

Etap III

Po wyschnięciu farb, używając kleju uniwersalnego sklej ze sobą wszystkie części: skrzydełka przyklej do tułowia – sukienki (pod spodem tułowia);
głowę przyklej w górnej części tułowia (na tułowiu); ręce (na tułowiu lub na skrzydełkach); nogi (pod tułowiem – sukienką).

Etap IV

Po dokładnym wyschnięciu kleju kolej na ozdobienie aniołków. Włosy możesz narysować kredkami lub wykleić sznurkiem – posmaruj tekturę w miejscu włosów klejem uniwersalnym (polecam szeroką końcówkę do większych powierzchni) i wyklej kawałkami sznurka. Oczy przyklej za pomocą kleju uniwersalnego lub narysuj czarną kredką oczka zamknięte, możesz też przykleić jedno oczko, drugie narysować zamknięte (tak jakby aniołek do ciebie mrugał). Czerwoną kredką pokoloruj policzki (kółka) i narysuj uśmiechnięte usta. Używając kleju biurowego ozdób skrzydełka, wyklejając je wydartymi kawałkami srebrnej i złotej bibuły, będą one imitowały piórka.  Sukienki ozdób kolorowymi cekinami, przyklej je klejem uniwersalnym, możesz użyć samoprzylepnych diamencików oraz kleju z brokatem, możesz domalować farbami ozdobne elementy.

Etap V

Do wykonania zawieszek wykorzystaj ozdobną nitkę, przewlecz ją za pomocą igły przez skrzydełka, zwiąż końcówki w kokardki. Dzięki zawieszkom będzie można powiesić aniołki w wybranym miejscu – na ścianie, choince, gałązce… Świąteczne aniołki gotowe.
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała: Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon