3 maja 2019

Ażurowy szablon

1,5 godziny Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kto lubi wycinanki? Tym razem będzie dużo, więc wszystkich miłośników nożyczek zapraszam do twórczej zabawy. Już samo słowo ażurowypodpowiada nam, że będziemy wycinać otwory o ozdobnym kształcie, zachowując przy tym harmonię całej kompozycji. Trochę jak mandala. Od razu zaznaczam, że na to zadanie potrzebujemy zabrać ze sobą cierpliwość i staranność. Wyzwanie dość duże, ale może właśnie ktoś z Was na takie czekał? Obiecuję, że można przy tym naprawdę się zrelaksować!

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Szablon, który stworzę będzie miał kształt koła, dlatego żeby ułatwić sobie pracę, sięgam po cyrkiel. Kształt koła daje nam również to, że wszystkie elementy, które będziemy na nim rysować będą równo i harmonijnie rozłożone. Na kwadracie lub prostokącie było by to trudniejsze, aczkolwiek nie niemożliwe. Zacznijmy jednak od czegoś prostszego.

Etap 2

Na kole zaczynam szkicować ażurowe elementy, te które będziemy potem wycinać. Najlepiej zacząć od środka i iść ku zewnętrznej krawędzi koła. Możecie wzorować się na tym co sama stworzyłam, znaleźć wzory w Internecie, przekalkować lub wymyślić własne, co tak na marginesie daje największą satysfakcję.

Etap 3

Gdy już szkic mamy gotowy, możemy przejść do wycinania. Na początku mówiłam o nożyczkach, ale możecie wspomagać się również nożykiem tapicerskim. Ja korzystałam z obu opcji. Pamiętajcie jednak, że nożyka może używać jedynie osoba dorosła. Jeżeli chodzi o nożyczki to warto używać też mniejszych, np. kosmetycznych.

Etap 4

Szablon mamy już gotowy, możemy przejść do malowania. Wystarczy przyłożyć go do kartki (w moim przypadku jest to czarna kartka) i za pomocą gąbki stemplować i odbijać w miejscach, gdzie są wycięte otwory. Możecie tworzyć kolejne warstwy na tej samej kartce, w różnych kolorach lub też używać tylko części szablonu. Czego dusza zapragnie.

I jak Wam się podoba? Czy i Was ta zabawa wciągnęła tak jak mnie? ?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon