5 lipca 2023

Bajkowy groszek z papieru

ok. 90 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Letni ogródek warzywny to miejsce pełne plastycznych pomysłów. Lista inspirujących warzyw jest długa, niektóre z nich już na początku lata można podziwiać i zjadać ze smakiem, na inne trzeba cierpliwie poczekać. W moim przydomowym ogródku na jednej z grządek zadomowił się bohater dzisiejszej zabawy plastycznej – zielony groszek. Jego podparte patykami łodygi wspinają się z zapałem ku słońcu, ozdobione listkami i strączkami wypełnionymi zielonymi, smacznymi kuleczkami. Zapraszam do wykonania pracy plastycznej przedstawiającej groszki, przytulone ciasno do siebie w zielonej łódeczce strączka.

Do wykonania pracy potrzebne będą:


Etap I

Pracę rozpocznij od zrobienia z gazet sześciu kulek wielkości małych mandarynek – duże kawałki gazety zgnieć mocno w kulki, klejem uniwersalnym posmaruj środek papierowych kulek i posklejaj odstające brzegi, tak żeby były zwarte.

Etap II

Szary papier porwij na małe kawałeczki, następnie używając kleju uniwersalnego oklej nimi papierowe kulki. Zrób to starannie, tak żeby kawałki szarego papieru przylegały i dokładnie zakrywały gazetę.

Etap III

Po wyschnięciu kleju pomaluj wszystkie kulki zieloną temperą, możesz połączyć ze sobą jasny i ciemny kolor. Kulki pomaluj dwukrotnie.

Etap IV

Teraz przyklej na kulkach małe oczka lub narysuj zamknięte oczy. Każdy groszek może wyglądać inaczej – może mieć oczka otwarte lub zamknięte, jedno zamknięte, drugie otwarte, może też mieć jedno oczko mniejsze, a drugie większe. Czerwoną kredką narysuj uśmiech i owalne rumieńce.

Etap V

Wytnij szablon strączka, następnie odrysuj go na zielonej kartce z bloku technicznego i również wytnij. Połóż węższą część strączka na szerszą i połącz ze sobą, spinając zszywkami jego dolne brzegi – zszywka obok zszywki, tak żeby powstała w strączku „kieszonka”. Zieloną kredką pomaluj (pocieniuj) delikatnie powierzchnię papierowego strączka.

Etap VI

Posmaruj z tyłu pierwszą kulkę klejem uniwersalnym i przyklej ją z lewego brzegu powstałej kieszonki, a potem przyklej w ten sam sposób pozostałe kulki. Umieść je ciasno – jedna obok drugiej, tak żeby wszystkie zielone koraliki zmieściły się w strączku.

Etap VII

Zawiń na kredce zielony drucik kreatywny w ładną spiralkę. Wytnij z zielonej bibuły prostokąt o wymiarach około 10 x 5 cm. Jeden jego dłuższy brzeg ponacinaj tak by powstały ostre końce, skręć ciasno drugi dłuższy koniec bibuły, następnie powstały ogonek przyklej do dłuższego brzegu strączka. Pprzymocuj na ogonku spiralkę z drucika kreatywnego, owijając jego jeden koniec dookoła bibułkowego ogonka.

Bajkowy groszek gotowy.
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 5/5
10 maja 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon