Balonowe fajerwerki

30 minut
one

Sylwester to czas kiedy możemy spotkać się w gronie najbliższych przyjaciół, czy rodziny i trochę poszaleć przy ulubionych hitach. Tradycyjnie w świętowaniu towarzyszy nam odpowiednia oprawa, balony, konfetti, dekoracje, czy błyszczące maski. Przygotowałam dla Was tutorial ,dzięki któremu będziecie mogli stworzyć kolorowe – balonowe fajerwerki. Jest to dobra alternatywa dla sztucznych ogni, które są niebezpieczne, szczególnie dla dzieci i niepotrzebnie straszą i płoszą zwierzęta. Zapraszam do tutorialu!

sylwestrowe balony

Co potrzeba:

  • 4 balony
  • sypki brokat
  • cekiny
  • pisaki metaliczne lub flamastry
  • brokat w kleju
  • mała buteleczka lub lejek

brokaty i cekiny

Krok 1. Zaczynamy przygotowania na sylwestra. 😊 Potrzebne nam będą cztery balony, każdy na jedną, wybraną cyfrę z roku 2018. Drugie niezbędne narzędzie to lejek lub mała buteleczka. Jeśli posiadacie lejek, wystarczy włożyć końcówkę do otworu w balonie i przez niego wsypać trochę brokatu i cekinów. Jeśli nie macie lejka jak ja, możecie użyć małej buteleczki, której otwór zmieści się w szyjce otworu balona. Wtedy najpierw wsypujecie brokat i cekiny do butelki a później przesypujecie do balonika tak, jak zostało to przedstawione na zdjęciu. Możecie również wsypać inne dodatki, bądź zrezygnować np. z brokatu. Kiedy balony pękną, musimy liczyć się z tym, że jego zawartość rozniesie się po okolicy 😉 Dlatego jeśli planujecie użyć balonów w domu, polecam, aby zrezygnować z brokatu, a dodać więcej cekinów. Jeśli jednak będziecie na zewnątrz to śmiało! 😊 W końcu ma to być noc pełna błysku!

ozdoby

balony sylwestrowe

Krok 2. Tak wypełnione balony możemy wreszcie nadmuchać i zawiązać na ich końcówkach. Zobaczcie jak brokat pięknie mieni się na wewnętrznej powierzchni balona. 😊

balony na imprezę

srebrny balon

Czas na ozdoby zewnętrzne. Do namalowania cyferek na każdym balonie wykorzystałam metaliczne pisaki. Mają one grubsze końcówki niż zwykle flamastry, dlatego łatwiej było mi nimi operować. Na dokładkę dodałam trochę brokatu w kleju i… gotowe.

jak ozdobić balon

imprezowe balony

Teraz wystarczy balony zawiesić na suficie i czekać na odpowiedni moment, kiedy będzie można je przekłuć. 😊 Udanej zabawy!

noworoczne balony

ozdabianie balonów

Uwaga! Jeśli zostanie Wam trochę balonów, brokatu i cekinów, możecie wykorzystać je w ten sam sposób, tzn. wsypując błyskotki do środka balona, ale wiedząc, że będą one przeznaczone tylko do dekoracji, możecie wlać również trochę płynnego kleju wymieszanego z odrobiną wody, aby zarówno cekiny jak i brokat przykleiły się na całej wewnętrznej powierzchni balona. Da to naprawdę piękny efekt. Polecam wtedy użyć również tych bardziej przeźroczystych balonów. 😊

balony ozdabiane brokatem

balony nawy rok

 

Basia