2 stycznia 2019

Bałwanek ze skarpetki

45 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Ulepimy dziś bałwana? Ale nie takiego zwykłego ze śniegu. Co powiecie na bałwana ze skarpetki? Zdecydowanie zostanie z nami dłużej i nie trzeba będzie go trzymać w lodówce. Co Wy na to? W takim razie zapraszam do wspólnej, zimowej zabawy!

Czego będziemy potrzebować:

Etap 1

Żeby bałwanek mógł powstać, musimy wypełnić naszą białą skarpetkę. Do tego będzie nam potrzebny puch lub po prostu wata i kasza np. gryczana. Skarpetę wypełniamy mniej więcej do połowy zarówno jednym jak i drugim. Dzięki temu, nasz bałwanek będzie ładnie stał. Na koniec dogniatamy wszystko, aby ładnie się ułożyło i górę zawiązujemy sznurkiem lub zakładamy gumkę recepturkę.

Etap 2

Drugą, bałwanią kulkę robimy podobnie, jedynie możemy wsypać już mniej kaszy. Pamiętajmy też o odpowiednich proporcjach. Duża kula na dole, mniejsza na górze. Na koniec ponownie zawiązujemy, zostawiając na górze jeszcze trochę materiału ze skarpetki.

Etap 3

Odstający u góry materiał wykorzystamy do stworzenia czapeczki. ? Wystarczy go tylko odwinąć i nałożyć na główkę bałwanka. Żeby czapeczka jeszcze ładniej wyglądała, to niewielki fragment podwijamy raz jeszcze, tylko do góry (patrz, zdjęcie).

Etap 4

Czas na dekorowanie! Szaliczek zrobiłam z czerwonej wstążeczki, owinęłam wokół szyi i skleiłam. Oczy i usta narysowałam za pomocą pisaka do tkanin, ale można też użyć zwykłego, czarnego  markera. 

Etap 5

Nosek również wycięłam z kawałka pomarańczowej tasiemki i przykleiłam w odpowiednie miejsce. Guziczki natomiast zrobiłam z samoprzylepnych, czerwonych diamencików.

Etap 6

Na koniec czapeczka. Podwinięty paseczek udekorowałam brokatem w kleju. Najłatwiej rozprowadzić go palcem. Na samym czubku zaś, dodałam niebieskie kryształki.

I tak, nasz bałwanek jest już gotowy. To może teraz stworzyć całą rodzinkę?!

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon