24 września 2021

Biedronki w jesiennych liściach

40 minut + wysychanie farby Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jesień to jedna z najurokliwszych pór roku, w której przyroda nabiera nowych barw: żółci, czerwieni i brązu, dając nam przebogate zasoby do prac plastycznych: wielobarwne liście, kasztany, żołędzie. To właśnie jesienna przyroda stała się inspiracją dzisiejszej zabawy, w której wykorzystamy kolorowe liście zebrane podczas popołudniowego spaceru. Zabawa ta będzie idealna już dla maluszków, które z chęcią pobawią się listkami maczanymi w farbie. Docenią ją również starsze dzieci, które mogą sprawdzić swoje umiejętności manualne podczas tworzenia detali w formie biedronek.

Do zabawy potrzebne będą:

Etap 1

Przygotowujemy czarną i pomarańczową kartkę A3. Z pomarańczowej kartki odcinamy po kawałku z dłuższego i krótszego boku (jeśli pomarańczowa kartka będzie mniejsza niż czarna, powstanie ramka obrazka).

Etap 2

Przygotowujemy jesienne liście różnych kształtów i wielkości.

Etap 3

Nakładamy na liść (od strony wyraźniejszego żyłkowania) cienką warstwę farby gąbką. Przykładamy liść do pomarańczowej kartki i dociskamy.

Etap 4

Delikatnie odklejamy. Możemy nałożyć na liść kilka jesiennych kolorów.

Etap 5

Odbijamy mnóstwo liści.

Etap 6

Smarujemy klejem tył pomarańczowej kartki. Przyklejamy pomarańczową kartkę na czarną, dzięki czemu stworzymy ładną ramkę dla naszej pracy.

Etap 7

Czerwoną kartkę formatu A5 zginamy trzykrotnie i wycinamy z niej lekko spłaszczone kółka – owale. Przyklejamy je do pomalowanej kartki.

Etap 8

Każdy owal przedzielamy czarną linią na pół (może być po delikatnym łuku). Po jednej stronie dorysowujemy głowę owada, czarnym flamastrem dorysowujemy kropki i nóżki.

Etap 9

Tłustą białą kredką rysujemy łukiem błysk na pancerzyku i główce biedronek.

Nasza praca jest gotowa. Teraz możemy ją pięknie wyeksponować w szkolnej sali lub w domu, na specjalnie przygotowanym miejscu.

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon