11 maja 2023

Bociany w gnieździe praca z tektury

60 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wiosna to czas, kiedy przychodzą na świat ptasie dzieci. Zapraszam Was dzisiaj do wykonania pracy przedstawiającej bociany, które rozsiadły się wygodnie w swoim dużym gnieździe i czekają cierpliwie na radosną chwilę, kiedy wylęgną się ich długo oczekiwane pisklęta.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od przygotowania z tektury ptasiego gniazda: na tekturze postaw dwie rolki (z nich wykonasz bociany), następnie obrysuj rolki tak, żeby powstało koło o wielkości deserowego talerzyka. Wytnij nożyczkami narysowane koło.

Etap II

Pomaluj z jednej strony tekturowe koło brązową farbą plakatową i pozostaw do wyschnięcia.

Etap III

Na jednym końcu rolki narysuj ołówkiem zaokrągloną linię, to samo zrób z drugą rolką. Odetnij nożyczkami brzegi po narysowanych liniach.

Etap IV

Na cienkiej tekturze z okładki bloku odrysuj od szablonu lub narysuj samodzielnie bocianie głowy z długimi szyjami i dziobami.

Na tekturowej przeciętej rolce odrysuj lub narysuj samodzielnie skrzydła i piórka, z których wykonasz ogonki. Wytnij nożyczkami odrysowane elementy, z jednej strony ponacinaj nożyczkami tekturowe skrzydełka.

Etap V

Klejem uniwersalnym posmaruj z obu stron końce bocianich szyi. Posmaruj od środka brzegi rolek od strony zaokrąglonych końców, następnie wsuń pomiędzy zaokrąglone brzegi szyje, dociśnij sklejane części, przytrzymaj i zepnij klamerkami. Z obu stron bocianów przyklej też skrzydełka i w dolnej części rolek piórka na ogonki, również zepnij na chwilę sklejane elementy.

Etap VI

Po dokładnym wyschnięciu kleju pomaluj bociany białą temperą, końce skrzydełek i końce piórek na ogonkach pomaluj czarną temperą, dziób pomaluj na czerwono.

Etap VII

Z plasteliny w kolorze białym i szarym ulep dwa (lub więcej) bocianie jajeczka.

Etap VIII

Po wyschnięciu farby przyklej klejem uniwersalnym ruchome oczka, czarną kredką obrysuj z obu stron kontury bocianów.

Etap IX

Posmaruj dolne brzegi tekturowych bocianów klejem uniwersalnym i przyklej je do tekturowego gniazda.

Etap X

Odetnij wąskie paseczki od bibuły marszczonej w kolorze brązowym i czarnym. Posmaruj klejem uniwersalnym gniazdo dookoła przyklejonych bocianów, rozwiń bibułkowe paski i przyklej do tektury. Na bibule połóż wykonane z plasteliny bocianie jajeczka.

Etap XI

Z zielonych drucików kreatywnych uformuj gałązki z listkami i wsuń je w  tekturową część gniazdka.

Praca gotowa. Plastyczne bociany czekają w gnieździe na swoje ptasie dzieci.

Życzę miłej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon