9 maja 2023

Biedroneczki są w kropeczki – wiosenna dekoracja

90 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Wiosna zadomowiła się na dobre, zazieleniły się trawniki, krzewy i drzewa, w promieniach słońca obudziły się z zimowego snu owady – muszki, komary, osy, bąki, pszczółki i ulubione przez dzieci biedronki, które są często bohaterkami plastycznych prac zarówno młodszych, jak i starszych artystów. Zapraszam Was serdecznie do wykonania tych charakterystycznych czerwonych, ozdobionych czarnymi kropeczkami owadów.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Zanim rozpoczniesz zabawę plastyczną, musisz koniecznie wybrać się na spacer do lasu lub parku i poszukać tam patyków, które nie mają kory. Zabierz ze sobą  pudełko po czekoladkach i dopasuj wielkość patyków tak, żeby się w nim zmieściły. Po powrocie do domu możesz już zabrać się za wykonanie pracy: pomaluj część przyniesionych ze spaceru patyków zieloną temperą i pozostaw do wyschnięcia.

 

Etap II

W czasie kiedy patyki będą schły, wykonaj biedronki. Korzystając z podkładki ulep z czerwonej plasteliny sporej wielkości kulki; zrób tyle kulek, ile chcesz mieć w pudełeczku biedronek.

Następnie utocz z czarnej plasteliny trochę mniejsze kulki (z nich zrobisz  główki) oraz malutkie kuleczki, z których będą wykonane kropki. Do czerwonych kulek doklej główki – najpierw lekko spłaszczając je z jednej strony.

Teraz plastikowym nożykiem przez środek czerwonych kulek zrób nacięcia, dzięki nim powstaną pancerzyki, pod którymi ukrywają się skrzydełka owada.

Do pancerzyków przyklej kropeczki – malutkie czarne kuleczki, przy dociskaniu do pancerza kuleczki zostaną lekko spłaszczone.

Z czarnej plasteliny zrób cieniutki wałeczek, nożykiem przetnij na krótkie kawałki i zrób z nich czułki, które przyklej do główek biedronek.

Etap III

Z zielonych drucików kreatywnych zrób gałązki z listkami, powyginaj drucik tak, żeby powstały listki. Możesz łączyć ze sobą druciki skręcając ze sobą ich końce, dzięki temu powstałe gałązki będą dłuższe.

Etap IV

Środek pudełeczka po czekoladkach pomaluj starannie czarną temperą. Z rolki zielonej bibuły marszczonej odetnij nożyczkami pasek o szerokości około 3 cm, a następnie ponacinaj jeden jej brzeg w paski imitujące listki trawki. Posmaruj klejem biurowym zewnętrzne brzegi pudełka i oklej dookoła bibułkową trawką.

Po dokładnym wyschnięciu czarnej farby poukładaj ciasno w pudełeczku patyki – kilka pomalowanych na zielono i kilka niepomalowanych. Na patyczkach połóż gałązki z listkami wykonane z kreatywnych drucików oraz plastelinowe biedronki. W pudełku umieść też małe zielone i żółte pomponiki imitujące pąki na gałązkach.

Domeczek dla biedroneczek gotowy.

Życzę udanej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon