7 maja 2023

Bukiet dla mamy z tektury i bibuły

90 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Święto wszystkich mam już bardzo blisko, pora więc pomyśleć o oryginalnym prezencie, który sprawi każdej mamie przyjemność i wywoła uśmiech na twarzy. Jeśli chcecie własnoręcznie przygotować niespodziankę dla swoich mam, to zapraszam do wykonania tekturowych kwiatów w doniczce. Jeśli dołączycie do nich życzenia, uściski i buziaki, mamusie będą bardzo szczęśliwe. Zapraszam do zabawy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Wykonanie kwiatów dla mamy rozpocznij od narysowania dwóch kwadratów o wymiarach 10×10 cm. Wytnij je nożyczkami, następnie wykonaj po jednym nacięciu w każdym kwadracie – na środku jednego boku, na głębokość 5 cm (jak na zdjęciu). Po wykonaniu nacięć wsuń na próbę nacięcie w nacięcie, sprawdź czy powstała z dwóch kwadratów konstrukcja stabilnie stoi.

Etap II

Rozłóż kwadraty, połóż je na blacie. Z kartonu wytnij wydłużone listki trawy, koła i zaokrąglone listki kwiatów. Klejem uniwersalnym przyklej trójkątne liście trawy do kwadratów (z obu stron). Na jednym kwadracie przyklej trawkę do brzegu, które nie ma nacięcia, na drugim kwadracie do brzegu z nacięciem. Do przyklejonej trawki przyklej tekturowe kółeczka i  listki.

Etap III

Z tektury wytnij nożyczkami długi pasek o długości około 40 cm i szerokości 10 cm, z którego powstanie doniczka. Wycięty pasek pomaluj farbami plakatowymi według własnego pomysłu; ja pomalowałam na tekturze kolorowe paski, następnie namalowałam żółtą farbą kwiatki.

Etap IV

Wszystkie doklejone do kwadratów elementy pomaluj z obu stron zieloną farbą plakatową.

Etap V

Po wyschnięciu farby na pasku tektury domaluj wzorki, obrysuj kontury kwiatków.

Etap VI

Powycinaj z kolorowego bloku kółeczka i listki (mniejsze od tych tekturowych) i przyklej klejem biurowym z obu stron na tekturowych kółeczkach i listkach.

Etap VII

Z cienkiej bibuły w wybranych kolorach powycinaj płatki i przyklej do tekturowych kół. Na kolorowych kartkach narysuj drobne kwiatki, wytnij je

i przyklej do tekturowej trawki.

Etap VIII

Wsuń nacięcia (nacięcie w nacięcie) w kwadratach z trawką i kwiatkami, postaw konstrukcję, następnie posmaruj brzeg paska klejem uniwersalnym. Teraz kolej na wykonanie doniczki – otocz tekturowym paskiem konstrukcję na wysokości kwadratów i sklej jego brzegi klejem uniwersalnym, przytrzymaj i zepnij na chwilę klamerkami sklejane części tekturowej opaski.

Etap IX

Na kwiatkach przyklej klejem uniwersalnym małe kolorowe pomponiki. Do jutowego sznurka od długości około 60 cm przyklej klejem uniwersalnym małe kolorowe pomponiki, po wyschnięciu owiń nim tekturową doniczkę i zawiąż kokardę.

Praca gotowa.

Życzę udanej zabawy, a wszystkim mamom życzę wszystkiego najlepszego w dniu ich święta.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon