5 października 2023

Bransoletki DIY – upominek na Dzień Nauczyciela

20 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzień Nauczyciela to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności i docenienia trudu oraz poświęcenia tych, którzy kształtują nasze umysły i kształtują przyszłość. Warto pamiętać, że nie zawsze to muszą być wielkie prezenty czy kosztowne upominki. Czasem to właśnie prostota i osobisty wysiłek twórczy przynoszą największą satysfakcję zarówno tym, którzy obdarowują, jak i tym, którzy są obdarowywani.

Tym razem proponujemy wyjątkowy pomysł na prezent z okazji Dnia Nauczyciela, który jest zarówno personalny, jak i pełen kolorów.

Co potrzebujemy:

Etap 1

Zrobienie naszej bransoletki rozpoczniemy od przygotowania bazy. Będzie nią kawałek taśmy klejącej. Dopilnujmy aby odpowiednio długi aby dało się przesunąć przez bransoletkę dłoń. Przyklejamy początek taśmy do blatu na długości ok 1cm, a następnie wywijamy w druga strone tak aby klejąca część znajdowała się u góry i ucinamy potrzebną długość. Drugi koniec przyklejamy do blatu tak jak początek.

Etap 2

Z pomocą nożyczek do wzorów wycinamy ze ścinków papierów kolorowych paseczki, kwadraciki, trójkąty i inne wzory, a następnie przyklejamy je do taśmy tworząc kolorową bazę bransoletki.

Etap 3

Aby dodać naszej pracy blasku możemy teraz dodać kolorowe cekiny, bądź brokat. Ponownie możemy się pokusić o utworzenie konkretnego wzoru albo po prostu dowolnie urozmaicić wybrane fragmenty bransoletki.

Etap 4

Kiedy skończymy ozdabianie, drugim fragmentem taśmy klejącej zaklejamy nasz wzór tak aby go zabezpieczyć między dwoma kawałkami. Odcinamy elementy, które wystają poza taśmę i łączymy ze sobą końca, tworząc okrąg.

Praca gotowa

Propozycje zabawy przygotowała Paulina

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon