3 lutego 2019

Breloczek z CiastoPlasto

20 minut Poziom trudności: 2/5

Odkryłam ostatnio zestaw CiastoPlasto, do którego zostały dołączone akcesoria do robienia breloczków, magnesów, broszek itp. Postanowiłam pokazać Wam jak można go wykorzystać do zrobienia uroczych gadżetów ze zwierzątkami. Możecie dać je komuś w prezencie, lub po prostu zatrzymać dla siebie. Dziś ośmiornica – breloczek, a następnym razem magnesik z kotkiem. Zapraszam!

Czego potrzebujemy?

  • odpowiedniego zestawu CiastoPlasto, mogą się też przydać dodatkowe kolory albo patyczki z innego zestawu

Etap 1

Potrzebujemy dwóch pasujących do siebie kolorów. Wybrałam fiolet i róż, ale Wy możecie wybrać swoje ulubione, lub dowolne inne odcienie.

O ile fiolet był w komplecie, róż musiałam zrobić sama przez wymieszanie białej  masy CiastoPlasto z czerwoną w proporcji 1:3. Gdyby wyszło za ciemne, po prostu dodałabym jeszcze trochę białego. Ta i inne sposoby na robienie dodatkowych kolorów znajdują się w broszurce w opakowaniu, więc jeśli nie jesteście wprawieni w łączeniu barw, można wspomóc się ściągawką. 

Etap 2

Z wybranego koloru przygotowujemy kulkę wielkości orzecha włoskiego. Wkładamy do niej końcówkę łańcuszka do breloczka i jeśli trzeba, poprawiamy formę by znów była kulką.

Przy pomocy patyczków z zestawu lub np. wykałaczek, formujemy buzię. Później robimy kilka maleńkich kuleczek z CiastoPlasto drugiego koloru, spłaszczamy je i przyklejamy je na głowie ośmiorniczki.

Etap 3

Kiedy głowa będzie gotowa, przygotowujemy macki. Potrzebujemy dwóch wałków tej samej długości i grubości. Każdego w innym, wybranym wcześniej, kolorze.

Dzielimy je na pięć części każdy i łączymy ze sobą. Teraz można zrobić na jednej części wgniecenia przy pomocy patyczka ze średnią kulką na końcu. Te wgniecenia będą wyglądać dokładnie jak małe przyssawki.

Gotowy kawałek spłaszczamy z jednej strony i przyklejamy od spodu głowy. Powtarzamy to jeszcze cztery razy, aż powstanie nam ośmiorniczka z pięcioma mackami. Breloczek gotowy, teraz musi tylko wyschnąć.

Zobacz również inne prace z CiastoPlasto TUTAJ

Agata

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x