6 października 2020

Bukiet kwiatów – kartonowy obrazek przestrzenny

30 minut Poziom trudności: 3/5

Dzień Nauczyciela zazwyczaj obfituje w różnego rodzaju kwiaty. Uciekając od standardowego schematu, pokażemy Wam jak wykonać je w formie obrazu.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Rozpoczynamy od wycięcia prostokąta z kartonu – tła obrazu. Teraz nadamy mu kolor tła; wybieramy róż, który będzie później subtelnie podkreślał barwy kwiatów. Na pozostałej części kartonu szkicujemy trapez.

Etap II

Trapez posłuży nam jako doniczka: wycinamy go i kolorujemy niebieskim pisakiem, np. Fiorello Comfort, który ma grubą końcówkę, dzięki czemu kolorowanie będzie szybkie i przyjemne.

Etap III

Po wyschnięciu farby przyklejamy doniczkę, tworząc małą wypukłość ku górze. Takie nietypowe klejenie – krawędź kartonu do innej powierzchni – to zadanie dla kleju uniwersalnego w płynie; wystarczy nanieść nieco kleju na krawędź cienką końcówką, a potem chwile przytrzymać w wybranej pozycji. Nie martwcie się, jeśli biały klej widać obok doniczki: po wyschnięciu będzie przezroczysty.

Etap IV

Z przygotowanych kartek wycinamy kilka rodzajów kwiatów i zielone listki.

Etap V

Zielonym pisakiem rysujemy łodygi. Na ich szczycie przyklejamy kwiaty, a wzdłuż nich po kilka listków.

Etap VI

Kreatywne druciki zwijamy formując kółko i przyklejamy w centralnej części każdego kwiatu.

Bukiet gotowy! Teraz możemy podarować go ulubionemu nauczycielowi z okazji jego święta, ale ten pomysł możemy również wykorzystać przy innych okazjach.

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon