25 stycznia 2020

Butelki sensoryczne, czyli drugie życie plastiku

30 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zabawę z butelkami możemy przeprowadzić już z 3-miesięcznymi niemowlętami, które zaczynają dostrzegać różne kolory, nie tylko kontrastowe. Raczkujące maluchy z pewności zainteresuje nie tylko różnorodna kolorystyka butelek, ale także ich zawartość, oraz jej poruszanie się. Starsze niemowlęta, które opanowały już trzymanie i potrząsanie zabawkami, chętnie sięgną po butelki z interesującą, poruszającą się i wydającą ciekawe dźwięki zawartością. Żeby „uatrakcyjnić” butelkę, możemy do środka włożyć dzwoneczek. Starsze dzieci (od ok. 1,5 roku) chętnie pomogą nam w wykonaniu takich butelek, poprzez chociażby wrzucanie pomponów do środka. Butelki sensoryczne to wielozmysłowe doznanie dla maluszków, a także rozwój motoryki małej i działań…logicznych (przyczyna-skutek).

Co będzie nam potrzebne do wykonania tej prostej, ale jakże rozwojowej zabawki DIY?

Etap 1

W pojemnikach z wodą rozpuszczamy odrobinę farby (niebieska – butelka zimowa, żółta – butelka złota, różowa – butelka walentynkowa). Mieszamy. Do butelki ZIMOWEJ wrzucamy białe i niebieskie pompony, cekiny śnieżynki oraz księżyce. Wsypujemy też srebrny brokat.

Etap 2

Do butelki ZŁOTEJ wsypujemy cekiny gwiazdki oraz złoty brokat, duuużo brokatu.

Etap 3

Do butelki WALENTYNKOWEJ wrzucamy różowe oraz czerwone pompony, wsypujemy cekiny w kształcie serca i zakręcamy mocno butelki.

Etap 4

Do wody możemy wlać trochę gliceryny (do kupienia w każdej aptece) – zagęści ona wodę i sprawi, że cekiny i brokat będą ładniej i wolniej się przemieszczać po butelce.

Zabawa z butelkami zainteresuje każdego malucha 3 miesiące +, starsze dzieci dodatkowo możemy poprosić o policzenie pomponów, nazwanie kolorów czy skomponowanie zawartości butelek. Udanej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon