24 lutego 2020

Butelkowy Pingwinek

45 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pingwiny są zwierzętami, które uwielbiają prawie wszyscy, mali i duzi. No kto nie lubi patrzeć, jak dosyć niezgrabnie i przy tym zabawnie przechadzają się po skałkach? Nasze nielotne ptaki doczekały się już kilku bajek i filmów mówiących o ich przeróżnych przygodach, ale także są doskonałymi „muzami” przy tworzeniu prac plastycznych w przedszkolach. Wynika to z tego, że są to ptaki dosyć łatwe do namalowania czy wykonania, a przy tym wyjątkowo piękne. Na hasło „rysujemy dowolnego ptaka” prawie połowa grupy narysuje właśnie pingwinka. Technik wykonywania jest bardzo wiele; można zastosować plastelinę lub wykorzystać plastikową butelkę po wodzie.

Co będzie potrzebne:

Etap 1

Do plastikowej butelki wkładamy watę, aby zapełnić brzuszek pingwina. Można wykorzystać także białą gąbkę pociętą na drobne kawałki lub ryż.

Etap 2

Jeden bok (około połowę obwodu) butelki malujemy na czarny kolor, będzie to tył pingwina. Aby dobrze pokryć butelkę farbą, potrzebne są dwie warstwy.

Etap 3

Z kartki bloku technicznego wycinamy skrzydło-płetwy pingwina i malujemy je również na kolor czarny, a gdy wyschną, przyklejamy je do butelki.

Etap 4

Wycinamy dziób (dwa połączone trójkąty) oraz stópki, malujemy na żółto. Środek dzióbka malujemy na czerwono.

Etap 5

Gdy czarna farba wyschnie, naklejamy naszemu pingwinkowi ruchome oczka i dziób oraz do spodu butelki przyklejamy pingwinie stópki. Z bloku technicznego wycinamy długi pasek, który będzie szalikiem, oraz czapeczkę. Na dole czapki warto zaplanować szerszy pasek, który obejmie całą zakrętkę i dzięki temu łatwiej będzie skleić nakrycie głowy. Nacinamy końce szala, tak by stworzyć frędzelki. Następnie malujemy zimowe dodatki na dowolne kolory.

Etap 6

Owijamy butelkę szalikiem oraz zakładamy naszemu pingwinkowi czapkę, do której doklejamy małe kółeczko – pomponik. I gotowe, teraz nasz pingwinek z recyklingu na pewno nie zmarznie!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon