28 listopada 2023

Choinki DIY – świąteczna praca eko z torebek śniadaniowych

20 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pamiętacie gwiazdy z torebek śniadaniowych, które skradły Wasze serca w zeszłym roku? Tym razem zapraszamy Was po nową dozę inspiracji świątecznych i chcemy zachęcić Was, abyście  zamiast kupować gotowe ozdoby, stworzyli wyjątkowe, bo zrobione własnoręcznie choinki. Wykonanie tego nietuzinkowego projektu jest łatwe i dostępne dla każdego, potrzebujecie jedynie kilku podstawowych materiałów i gwarantujemy, że efekt końcowy z pewnością zaskoczy swoją oryginalnością. Zapraszamy!

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Pierwszym krokiem będzie złożenie papierowych torebek na pół i narysowanie na zgięciu kształtu połowy choinki. Ten prosty zabieg powtórzymy ze wszystkimi torebkami, tworząc identyczne kształty. Następnie przechodzimy do etapu wycinania. Z jednej torebki uzyskamy dwa elementy, a na jedną ozdobę potrzebujemy minimum 14 wyciętych części.

Ostatnim etapem będzie sklejenie wszystkich elementów. W tym celu używamy kleju w sztyfcie Amos, równomiernie smarując środek każdej choinki. Sklejamy kolejne części ze sobą, a gdy klej wyschnie, przechodzimy do równomiernego rozłożenia po obwodzie wszystkich warstw. To właśnie ta operacja nadaje choince trójwymiarowy charakter i sprawia, że staje się ona wyjątkową ozdobą.

I gotowe!

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon