27 listopada 2023

Papierowe bombki – świąteczne ozdoby DIY

20 min. Poziom trudności: 3/5
2.7 3 votes
Ocena publikacji

Świąteczna atmosfera nieodłącznie kojarzy się z tradycyjnymi ozdobami choinkowymi. Zamiast sięgać po gotowe produkty, warto spróbować własnych sił w tworzeniu wyjątkowych ozdób. W dzisiejszym tutorialu chcemy pokazać Wam, jak stworzyć bombki z papieru. To kreatywna i satysfakcjonująca praca, która nie tylko świetnie nada się na choinkę czy ozdobę sali, ale także dostarczy mnóstwo radości z własnoręcznie wykonanych dekoracji.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etapy wykonania pracy:

  1. Odrysowanie i wycinanie kółek z papieru
  2. Sklejamy papierowe kule

Odrysowanie i wycinanie kółek z papieru

Pierwszym krokiem w naszej pracy DIY będzie przygotowanie papierowych kół, z których powstaną bombki. Na jedną potrzebujemy 20 sztuk. Odrysowujemy je na kartce korzystając ze szklanki albo innego okrągłego pojemnika o odpowiadającej nam średnicy. Wszystkie koła wycinamy i składamy na pół.

Sklejamy papierowe kule

Teraz czas na odrobinę skupienia. Przygotowujemy wszystkie koła potrzebne na naszą bombkę i zabieramy się do klejenia; są dwa sposoby, aby to zrobić. Pierwszy to nakładanie kleju w połowie wysokości, a drugi to w 1/3 i 2/3 wysokości. Stosując jeden z tych dwóch sposobów otrzymacie nieco inny wzór, warto więc wypróbować oba 😀

Klejem w sztyfcie rysujemy kreskę od linii złożenia aż do brzegu i doklejamy drugie koło. Postępujemy tak do momentu sklejenia wszystkich 20 kół. Pamiętajcie, aby nie smarować kół wewnątrz, tylko na zewnątrz!

Zanim zakleimy bombkę, z pomocą kleju uniwersalnego Amos na linii złożenia wklejcie pętelkę ze sznurka. Teraz sklejcie pierwszą i ostatnią powierzchnię i gotowe!

Jeżeli chcecie dodać bombkom więcej uroku, na końcu sznurka możecie dodać drewniany koralik.

Zachęcamy Was, aby wykonać papierowe bombki z różnych kolorów papieru. Możecie też je dodatkowo ozdobić kolorując brzegi albo nakładając na nie odrobinkę kleju i obsypując je brokatem.

Ozdoby DIY, takie jak te własnoręcznie wykonane bombki z papieru, nie tylko personalizują naszą choinkę nadając jej jedynego w swoim rodzaju klimatu, ale także dostarczają przyjemności z tworzenia. Zainspiruj się naszym prostym tutorialem i baw się kreatywnie, dodając unikalny, własnoręcznie zrobiony akcent do swojej choinki. Stwórz niezapomnianą atmosferę świąt poprzez pracę rąk i wyobraźnię.

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon