26 listopada 2023

Pomysł na szybki prezent mikołajkowy

15 min. Poziom trudności: 1/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Jeżeli nie macie pomysłu na mały prezent dla swoich wychowanków z okazji zbliżających się Mikołajek, to spieszymy do Was z propozycją. Długopisy ze słodkimi świątecznymi motywami zapakowane w koperty z tagiem to prosty i szybki do wykonania pomysł nie tylko na prezent dla maluchów ale i dla przyjaciół! Na pewno wywoła uśmiech na ich twarzach. Zapraszamy!

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Przygotowanie koperty

Wycinamy z papieru prostokąt o wymiarach 12 cm szerokości i 16 cm wysokości. Składamy go na trzy równe części, a rogi dwóch bocznych skrzydełek zaginamy do środka.

Na dole środkowego prostokąta nakładamy pasek kleju uniwersalnego Amos i doklejamy do niego prawe skrzydełko. Następnie jego powierzchnię smarujemy w całości klejem i doklejamy lewe skrzydełko. Czekamy aż klej zupełnie wyschnie.

W tym czasie drukujemy z szablonu etykiety/tagi i wycinamy je. Gdy kopertka będzie gotowa, doklejamy do niej etykietę, wkładamy długopis i gotowe!

Opcjonalnie:

Tagi możecie pokolorować np. kredkami albo flamastrami, a samo etui ozdobić na jego krawędziach świątecznymi motywami. Jeżeli chcecie wykonać większe etui, tak aby zmieściło się do niego coś więcej niż tylko długopis, wytnijcie prostokąt o wymiarach np. 19 cm szerokości i 17 cm wysokości.

Praca gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon