24 listopada 2023

Girlanda z papierowych kul – świąteczna dekoracja DIY

20 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Świąteczne girlandy są doskonałym sposobem na dodanie magii i uroku każdemu wnętrzu, a co najlepsze, można je z łatwością wykonać samodzielnie. W tym tutorialu pokażemy Ci, jak stworzyć przepiękną świąteczną girlandę z papierowych kul. To wspaniały sposób na unikalne ozdobienie domu bądź sali. Nasza propozycja to świetny pomysł na pracę zespołową całej grupy albo mały projekt DIY do wykonania z dziećmi w weekend. Zapraszamy!

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Kolejne etapy wykonania pracy:

  1. Przygotowanie papierowych elementów
  2. Składanie papierowych kul i przygotowanie girlandy

Przygotowanie papierowych elementów

Jak wspominaliśmy we wstępie, wykonanie papierowej girlandy jest bardzo proste. Przygotowujemy szablon, od którego będziemy odrysowywać koła: może to być kubek, nakrętka albo słoiczek. Możecie postawić tylko na jedną wielkość kół albo poeksperymentować z różnymi wielkościami. Pamiętajcie tylko, że na jedną kulę potrzebujemy sześciu kół jednakowej wielkości.

Po odrysowaniu kół na papierze czas na wycinanie – postarajcie się być jak najbardziej dokładni. Wybór kolorów zależy oczywiście od Was. Poza jednokolorowymi kartkami z bloku technicznego Fiorello możecie użyć również papieru w najróżniejsze desenie. Gdy wytniecie już odpowiednią ilość kółek, każde z nich trzeba zgiąć na pół.

Składanie papierowych kul i przygotowanie girlandy

Na każdą papierową kulę wybieramy sześć kół o tej samej średnicy. Klejem uniwersalnym Amos smarujemy połowę koła i doklejamy do drugiej, starając się być jak najdokładniejszym, aby brzegi równo się ze sobą stykały. Doklejamy trzeci element i w ten sam sposób przygotowujemy drugą połowę kuli (sklejamy ze sobą trzy koła jedno po drugim). Zanim skleimy obie części w całość, wkładamy pomiędzy nie żyłkę i dopiero wtedy złączamy. Gdy klej dobrze wyschnie, doklejamy do żyłki kolejne kule. Gdy uzyskamy pożądaną długość girlandy, odcinamy żyłkę. Możemy na jej końcu zrobić pętelkę, by było nam ją łatwiej zaczepić.

Świąteczna ozdoba gotowa!

Jeżeli poeksperymentujecie z kolorami, możecie przygotować podobne girlandy i na inne okazje. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon