30 listopada 2023

Choinkowy kalendarz adwentowy

ok 2 godziny Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czas grudniowego oczekiwania jest ulubionym okresem w roku wielu dzieci i dorosłych. By każdy dzień w grudniu był wyjątkowy, możemy przygotować własnoręcznie kalendarz adwentowy, który umili nam ten czas. Jak to zrobić w prosty i tani sposób? Wykorzystać rolki po papierze toaletowym i ozdoby od Fiorello!


Co dokładnie nam się przyda

Przygotowanie kartonowej choinki z paczuszkami

Grudniowe oczekiwanie staje się jeszcze bardziej magiczne, gdy zdecydujemy się stworzyć własny kalendarz adwentowy. Na początek potrzebujemy podstawowego elementu – kartonowej choinki.
Wycinamy choinkę z kartonu i malujemy ją na zielono za pomocą farb plakatowych Fiorello. Następnie, aby nasz kalendarz adwentowy był pełny niespodzianek, sięgamy po rolki po papierze toaletowym. Składamy je po bokach, tworząc urocze mini paczuszki. Warto zastanowić się, co schować do środka – słodycze, małe upominki czy może… pierwsze wierszyki świąteczne?

Numerowanie paczuszek z upominkami

Teraz nadchodzi czas, aby nasze rolki zyskały swoje dni. Wycinamy kółka z numerami dni grudnia (szablon z gotowymi numerkami możecie pobrać poniżej) i przyklejamy je na rolki. To proste, ale kluczowe, abyśmy mogli śledzić każdy dzień oczekiwania. Przechodzimy do najbardziej kreatywnego etapu – ozdabiania naszych rolek. Tu wykorzystujemy wszystkie cuda od Fiorello, takie jak: druciki kreatywne, cekiny, pompony, drewniane ozdoby, a nawet filcowe gwiazdy betlejemskie. Możemy skręcać druciki, tworząc urocze laseczki cukrowe, formować czapki Mikołaja z drucika i małego pomponika, a nawet zawiązywać sznureczki niczym wstążki na prezencie. Każda rolka może być unikalna, pełna świątecznego blasku.


Montaż paczuszek z upominkami na choince

Gdy nasze rolki są już gotowe i pełne świątecznego uroku, przychodzi czas, aby zamontować je na wcześniej przygotowanej choince. Wykorzystujemy taśmę dwustronną Grand, klej uniwersalny Amos i naszą wyobraźnię, aby stworzyć niepowtarzalny kalendarz adwentowy.


Zaledwie w dwie godziny możemy stworzyć własnoręcznie kalendarz adwentowy z rolki papieru toaletowego i magicznych dodatków od Fiorello. To nie tylko zabawne zajęcie, ale również sposób na wyczarowanie wyjątkowego klimatu. Zachęcamy do eksperymentowania, dodawania własnych pomysłów i czerpania radości z tworzenia. Niech ten kalendarz adwentowy stanie się nie tylko ozdobą, ale także źródłem radosnych chwil podczas grudniowego oczekiwania na magiczne Święta Bożego Narodzenia!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon