30 listopada 2023

Mikołajowy kalendarz adwentowy

ok 30 minut (+wysychanie farby) Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czas przedświąteczny to wyjątkowy okres, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli z niecierpliwością oczekują na nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Aby umilić sobie to oczekiwanie, proponujemy stworzenie uroczego kalendarza adwentowego z Mikołajem i jego brodą. Przygotujmy się na magię Świąt z prostym, kreatywnym projektem!


Do wykonania tego prostego kalendarza potrzebne będą:

Tworzymy głowę Mikołaja z kalendarzem

Zacznijmy od wycięcia kształtu głowy Mikołaja wraz z charakterystyczną brodą. Do tego celu użyj kawałka kartonu i nożyczek Fiorello, aby uzyskać idealny kształt. Następnie malujemy brodę na biało, a twarz na delikatny odcień kremowy przy użyciu farb plakatowych Fiorello i pędzla Fiorello. Na koniec przygotowujemy szablon z grudniowym kalendarzem (gotowy szablon do pobrania i druku znajdziecie poniżej) i przyklejamy go na brodzie Mikołaja. Będzie to kreatywny sposób na odliczanie dni do Świąt!

Dekorujemy twarz św. Mikołaja

Wycinamy z kolorowego i białego papieru kształty czapki, pompona, oczu i nosa Mikołaja. Następnie doklejamy te elementy do kartonowej głowy, tworząc pełny wizerunek Świętego Mikołaja. Dorysujmy oczy Mikołaja za pomocą czarnego markera Grand, nadając mu wyrazisty i sympatyczny wygląd.

Adwentowy licznik czasu

W celu odliczania dni do Świąt przygotujmy taśmę dwustronną przezroczystą Grand i 24 waciki lub kawałki waty. Podklejamy waciki z jednej strony taśmą, a następnie każdego wieczoru naklejamy kolejny wacik na odpowiednią datę. Dzięki temu prostemu zabiegowi broda Mikołaja będzie się powiększać, a czas oczekiwania będzie się skracać. Magia Świąt staje się coraz bliższa!

Wierzymy, że ten kreatywny projekt nie tylko umili czas oczekiwania na Święta, ale także wprowadzi do domu świąteczny nastrój. Baw się tworząc i ciesz się magicznym czasem adwentu razem z Mikołajem Adwentowym!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon