9 listopada 2022

Deszczowa ilustracja

60 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jesień to moja ukochana pora roku, ponieważ przynosi w przyrodzie sporo pięknych i niezwykłych zmian. Nawet deszcz ma wtedy swój urok, ponieważ można obserwować go na tle pięknych kolorów otulających drzewa i krzewy. Mnie deszcz zainspirował do stworzenia ilustracji, w której zastosujemy świeczkę oraz farby plakatowe. Ja stworzyłam postać dziewczynki, ale Wy możecie wykonać dowolny rysunek.

Do wykonania potrzebne będą:

Etap 1

Przygotowujemy białą techniczną kartkę A4.

Etap 2

Rysujemy ilustrację związaną z deszczem. Może to być dziewczynka w kaloszach, żaby kumkające w kałuży, kaczuszka, grzyby, człowiek pod parasolem, jesienne drzewa… Co nam przyjdzie do głowy.

Etap 3

Mocno i dokładnie kolorujemy naszą ilustrację intensywnymi kolorami (unikamy niebieskiego koloru). Dodajemy czarne obrysy, aby obrazek był wyrazisty.

Etap 4

Ostrzejszą krawędzią białej świeczki mocno rysujemy równoległe linie ukośne (jeśli chcemy, aby coś w obrazku pozostało niezamalowane, również należy zabezpieczyć to świeczką, mocno wcierając ją w danym miejscu).

Etap 5

Szerokim pędzlem malujemy na niebiesko CAŁĄ powierzchnię naszego obrazu (nie omijamy buzi ani żadnego innego elementu).

Etap 6

Używajmy DUŻO WODY. Jeśli gdzieś farba za mocno zakryła nam ilustrację, szybko przejedzmy mokrym od wody pędzelkiem usuwając jej nadmiar.

Ilustracja gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon