10 listopada 2022

Kredki ołówkowe Fiorello Super Soft – recenzja

Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Rysowanie kredkami przywodzi nam na myśl czasy szkolne i zajęcia z plastyki, ale jest to technika doskonale znana wśród artystów. Z pomocą kredek ołówkowych można wyczarować wspaniałe portrety, krajobrazy czy martwe natury. Do zastosowań profesjonalnych są oczywiście dedykowane marki, ale jeżeli myślicie o rozpoczęciu pracy  tą techniką, śmiało sięgnijcie do zestawu kredek Fiorello Super Soft, które świetnie sprawdzają się zarówno w zastosowaniu amatorskim, jak i profesjonalnym.

Czym wyróżniają się kredki Fiorello Super Soft?

Nasze kredki mają trójkątny kształt. Może nie wydaje się to na początku oczywistą zaletą, ale przy dłuższej pracy można ją naprawdę docenić. Przede wszystkim dzięki temu kształtowi kredki nie turlają się po stole, a co za tym idzie trudniej o ich połamanie przy upadku. Bardzo dobrze leżą w dłoni i nie ślizgają się, więc praca, nawet dłuższa, kilkugodzinna, jest lekka i przyjemna.

Mają duży wybór kolorów. Zestawy skomponowane są tak żeby kolorów nie zabrakło. W największym zestawie 36 kredek znajdzie się duży wybór czerwieni, brązów i różów, idealne do rysowania portretów. Fiolety i niebieskie odcienie sprawdzą się do morskich pejzaży, a ciemne i zimne zielenie bez trudu poradzą sobie z górskimi krajobrazami.

Wygodnie się nimi rysuje. To co najważniejsze w pracy kredkami: kolory są intensywne i żywe. Pigment bardzo wygodnie i miękko rozprowadza się po kartce, a kolory dobrze się ze sobą łączą. Pozwala to na uzyskanie zarówno delikatnych przejść tonalnych, jak i mocniejszych, intensywnych plam kolorów; dzięki temu rysowanie nimi to sama przyjemność.

Testy kredek

O przetestowanie kredek w zastosowaniu profesjonalnym poprosiliśmy znaną Wam z przygotowywania tutoriali na Fiorelki Paulinę Steligę. Przepiękny efekt jej pracy możecie zobaczyć poniżej, a o kredkach wypowiadała się tak:

„Kredki są lekkie i dobrze leżą w dłoni, nie ślizgają się, co przy kilkugodzinnej pracy jest bardzo ważne. Trójkątny kształt ułatwia utrzymanie ich na stole rysunkowym, a co za tym idzie nie połamią się spadając. Bardzo fajnie, że mają aż 4 odcienie brązów i ok. 5 odcieni różu przydatnych w portretach. Nie ma problemów z nakładaniem warstwy na warstwę różnych odcieni.”

Jak widzicie, kredki Fiorello Super Soft świetnie się sprawdziły!

Mamy nadzieję, że przykłady zachęcą Was do wypróbowania kredek Fiorello Super Soft, które znajdziecie m.in. tutaj.

Pracę i zdjęcia wykonała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon