20 października 2023

Dyniowe stempelki – praca na Halloween

30 min. Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Z okazji zbliżającego się święta Halloween mamy dla Was świetną zabawę i pracę plastyczną jednocześnie. Stworzenie obrazka z pomocą połówki jabłuszka odbijanego w farbie sprawi frajdę każdemu dziecku, a wymyślanie różnych minek jest ciekawym wstępem do rozmowy o emocjach.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap 1

Z białej kartki z bloku technicznego odcinamy po krótszym i dłuższym boku paski o szerokości 3 cm – dzięki temu po przyklejeniu jej na środku kartki pomarańczowej uzyskamy kolorową ramkę. Smarujemy połówkę małego jabłuszka pomarańczową farbą i odbijamy na kartce w odstępach. Stemplujemy tak całą kartkę i czekamy aż farba wyschnie.

Etap 2

Domalowujemy zielone elementy dyni, czyli małe listki na jej górze i charakterystyczne pędy – sprężynki. Z czarnego papieru wycinamy różne kształty buziek, oczu i nosów i przyklejamy je do naszych dyń.

Etap 3

Dodatkową ozdobą obrazka będzie dynia przyklejona w rogu kartki. Z pomarańczowego papieru wycinamy kształt dyni, z zielonego łodygę i listki, a z czarnego usta i nos.  Możemy dodatkowo wyciąć kilka wąskich pasków zielonego papieru i z pomocą nożyczek zamienić je w sprężynki! Pomarańczowym markerem akrylowym dorysowujemy szczegóły dyni, doklejamy zielone elementy, usta, nos i ruchome oczka. Na koniec przyklejamy dynię z boku lub u góry ramki.

Nasz obrazek jest już gotowy!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon