17 października 2023

Jesienne drzewo – wyklejanka

90 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

W ostatnich promieniach jesiennego słońca świat mieni się kolorami. Zanim przyjdą chłodne i szare dni, skorzystajmy z pięknej jesieni: wybierzmy się na spacer do lasu, popatrzmy na drzewa, z których leniwie opadają liście, poszukajmy ukrytych w mchu i we wrzosach czerwonych muchomorów, zerknijmy na suche trawy, paprocie, gałązki, szyszki, wsłuchajmy się w ciszę, która zwiastuje nadchodzącą zimę, a po powrocie stwórzmy pracę przedstawiającą jesienną brzozę. Jeśli moja propozycja przypadła Wam do gustu, to zapraszam serdecznie do wspólnej zabawy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od pomalowania papierowych słomek białą temperą. Podczas kiedy pomalowane słomki będą schły, narysuj na białej kartce A4 kolorowego „owalnego kręciołka”: zacznij od narysowania pomarańczowej spiralki, następnie kolorami jesiennych liści – czerwonym, żółtym, zielonym – narysuj kolejne „kręciołki”, tak żeby powstało duże, wypełnione kolorami koło.

Etap II

Ozdobnymi nożyczkami wytnij powstałe kolorowe koło i przyklej je klejem biurowym w górnej części niebieskiej kartki z bloku technicznego A3.

Etap III

Z trzech pomalowanych papierowych słomek ułóż pień drzewa, z pociętych na krótsze kawałki słomek ułóż konary, krótsze kawałki słomki ułóż też w dolnej części pnia, tak żeby dolna jego część była szersza od górnej. Stworzoną ze słomek kompozycję przyklej klejem uniwersalnym do kartki. Czarną temperą pomaluj na białych słomkach nierówne paseczki, tak żeby imitowały korę brzozy.

Etap IV

Z kolorowej cienkiej bibuły powydzieraj małe kawałeczki – listki, następnie klejem biurowym przyklej na koronie drzewa, między gałęziami, w dolnej części kartki, oraz pod koroną, tak jakby spadały z drzewa. W dolnej części kartki przyklej zielone paski imitujące mech, w górnej części chmury.

Etap V

Na białej kartce, która pozostała z wycięcia kolorowego koła, narysuj kilka czerwonych małych „kręciołków”, tak żeby powstały koła. Wytnij je nożyczkami, następnie przetnij na pół nożyczkami ozdobnymi, powstaną w ten sposób kapelusze grzybków.

Etap VI

Przyklej je klejem biurowym w dolnej części kartki. Klejem uniwersalnym przyklej nóżki, czyli krótkie, lekko spłaszczone kawałki papierowych słomek. Kredkami dorysuj trawkę i suche roślinki, bibułkowym listkom dorysuj ogonki. Białą temperą, cieniutkim pędzelkiem, domaluj grzybkom kropki.

Etap VI

Na czarnej kartce narysuj małego ptaszka, wytnij go i przyklej na koronie drzewa, dorysuj dzióbek (lub wytnij z czerwonej kartki i przyklej), przyklej oczko.

Jesienna praca gotowa.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon