10 stycznia 2024

Eko bałwanek DIY

20 min. Poziom trudności: 2/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Zimowa pogoda nie zawsze rozpieszcza nas śniegiem i bywa, że zapowiada się kolejna ponura zima. Ale nic straconego! Mamy dla Was pracę idealną, aby wprowadzić nieco śnieżnego nastroju do domu, a mianowicie drewnianego bałwanka, któremu nie będzie przeszkadzało nawet ciepło Waszych mieszkań. To prosta praca, chociaż może wymagać nieco pomocy dorosłych. Zapraszamy!

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etapy wykonania pracy

Plasterki drewna malujemy białą farbą. Korzystając z pomocy dorosłych sklejamy ze sobą klejem uniwersalnym Amos pod kątem prostym najpierw podstawę i jeden plasterek, a następnie na pionowym plasterku doklejamy jeden, na drugim jeszcze dwa. Czekamy aż klej dobrze wyschnie.

Teraz przychodzi czas na najlepszą zabawę, czyli ozdabianie bałwanków. Z guzików wybieramy trzy, które będą imitować węgielki. Z filcu albo papieru z kolorowego bloku technicznego wycinamy marchewkę, czyli nos, oraz szaliczek (możemy go też wykonać z drucika kreatywnego), który owijamy wokół szyi bałwanka. Oczy i uśmiech wykonamy z czarnego papieru. Po bokach środkowej kuli przyklejamy dwa kawałki gałązki. Kapelusz zrobimy z dwóch mniejszych plasterków drewna sklejonych ze sobą.

Mamy nadzieję, że wesoły bałwanek dostarczy Wam i Waszym dzieciom mnóstwo radości zarówno przy tworzeniu, jak i później jako ozdoba na półce.

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon