9 stycznia 2024

Kartki diy na Dzień Babci

ok. 30 minut Poziom trudności: 2/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Stworzenie własnej, unikalnej kartki z okazji Dnia Babci i Dziadka to nie tylko wyraz miłości, ale również doskonały sposób na rozwijanie kreatywności u najmłodszych. W tym artykule przedstawimy prostą i przyjemną technikę, którą każde dziecko może z łatwością opanować. Nie ma potrzeby specjalnych umiejętności, a efekt końcowy z pewnością wywoła uśmiech na twarzy ukochanej babci.


Potrzebne będą:


Tworzenie serca i konfetti

Wybierzmy bazę do kartki, na której będziemy pracować. To może być tył bloku rysunkowego lub inny papier zgodny z naszymi preferencjami. Zaprojektujmy i wyciągnijmy kształt serca, które będzie centralnym elementem kartki. Następnie przejdźmy do dziurkowania, które dostarcza nie tylko frajdy, ale i pozwala osiągnąć interesujący efekt wizualny. Zachęcajmy dzieci do kreatywności, niech eksperymentują z różnymi kolorami.

Naklejanie konfetti na serce

Następnie przy użyciu kleju Amos w sztyfcie naklejamy przygotowane wcześniej konfetti na wycięte serce. Tu można pozwolić dzieciom na dowolność w aranżacji – im więcej kolorów, tym lepiej!

Personalizacja kartki

W pierwszej kolejności naklejamy na kartkę tło (u nas białe), które będzie o 1 cm węższe niż baza kartki, a na tło naklejamy kolorowy papier znowu o 1 cm węższy niż biała kartka. Jeśli mamy gotowy napis, który pobraliśmy i wydrukowaliśmy sobie, teraz jest idealny moment. To może być również coś indywidualnego, np. życzenie, sentencja lub krótka dedykacja dla babci. Wykorzystajmy kreatywność również w doborze czcionki i koloru tekstu. Dodatkowo, zachęćmy dzieci do personalizacji kartki – mogą dodać swoje rysunki, malunki, czy nawet wkleić małe fotografie, by nadać kartce jeszcze bardziej osobisty charakter. Ostatnim akcentem będzie naklejenie wcześniej przygotowanego przez nas serca.

Gotowe kartki z pewnością dostarczą emocji i radości. To nie tylko prezent, ale i wyjątkowa pamiątka, która zawsze będzie przypominała o tym szczególnym dniu najukochańszej babci.

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon