7 stycznia 2024

Złota rybka – praca z kartonu na Dzień Babci

90 min. Poziom trudności: 4/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Dzień Babci coraz bliżej, a Wy nie macie jeszcze dla niej prezentu? Jeśli zastanawiacie się, co tym razem podarować swojej ukochanej babci, jaką wyjątkową niespodziankę jej przygotować, to dzisiejsza propozycja jest adresowana właśnie do Was. Zapraszam do wykonania złotej rybki, która będzie spełniała życzenia babci. Ta złota rybka, nie taka mała, będzie życzenia babci spełniała, będzie pływała w przejrzystej wodzie i trzy życzenia spełniała co dzień.  Gwarantuję Wam, że taki prezent spodoba się każdej babci.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Kolejne etapy wykonania pracy:

  1. Wycinamy rybkę z kartonu
  2. Kolorowanie i rysowanie detali
  3. Dodajemy ozdoby

Wycinamy rybkę z kartonu

Pracę rozpoczynamy od wycięcia nożyczkami szablonu rybki, odrysowania jej na tekturze i wycięcia nożyczkami wraz z pozostałymi elementami (rożnej wielkości koła). Nasz szablon to oczywiście tylko propozycja, możesz samodzielnie narysować na tekturze rybkę według własnego pomysłu. Następnie klejem uniwersalnym przyklej dwa koła w miejscu oczu, pozostałe koła przyklej na rybce w różnych miejscach. Pozostaw na chwilę rybkę do wyschnięcia kleju.

Kolorowanie i rysowanie detali

Złotą temperą Carioca malujemy dwukrotnie całą rybkę, pamiętając aby pozwolić farbie wyschnąć pomiędzy kolejnymi warstwami. Jeżeli chcecie, można pomalować ją z obu stron.

Po wyschnięciu farby obrysowujemy czarnym flamastrem kontury rybki, kontury kół, rysujemy uśmiech rybki, na płetwach kreski, oddzielamy czarną linią głowę rybki od jej tułowia.

Dodajemy ozdoby

Do kartonowych kółek na głowie rybki przyklejamy ruchome oczka. Klejem uniwersalnym przyklejamy okrągłe, kolorowe cekiny zarówno na kółeczkach – łuskach, jak i wzdłuż linii oddzielającej głowę od tułowia. Ostatnim krokiem będzie ozdobienie rybki klejem z brokatem – rysujemy łuski, na płetwach kreseczki, kontury kół itp. Robimy to delikatnie i uważamy żeby nie rozmazać  kleju, zostawiamy do całkowitego wyschnięcia.

Złota rybka spełniająca życzenia babci – gotowa. Zapakujcie ją starannie w celofan. Oprócz rybki włóżcie do celofanu folię bąbelkową imitującą wodę. Celofan zwiążcie drucikiem kreatywnym.

Życzymy udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon