27 września 2018

Emotikonki z CiastoPlasto

45 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Emotikonki są wszędzie. Towarzyszą nam niemal bez przerwy. Czy to w Internecie, czy w wiadomościach SMS, w telewizji, czy też na ulicy w sklepach lub na reklamach. Kiedy chcesz komuś pokazać w jakim jesteś nastroju, wysyłasz mu odpowiednią emotkę. Emotki służą nam każdego dnia i uatrakcyjniają nasze internetowe konwersacje.  Dlaczego by więc nie stworzyć własnych, takich 3D?! Możemy je wykorzystać jako magnes lub breloczek, albo też do innych celów dekoracyjnych. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Czego będziemy potrzebować:

  • CiastoPlasto
  • jeżeli nie posiadacie narzędzi dołączonych do zestawu CiastoPlasto, może być też wykałaczka

Etap 1

Zaczynamy od ulepienia okrągłych buziek. Na początku formujemy kulki w kolorze żółtym, po czym spłaszczamy je tak, aby powstały równe koła.

Etap 2

Naszym żółtym buźkom musimy teraz nadać emocje. Moja pierwsza emotikonka ma w sobie dużo miłości. Dlatego do niej formujemy dwa serduszka, pamiętając o tym, że możemy wspomagać się narzędziami. Gotowe elementy przyklejamy w miejsce oczek.

Etap 3

Za pomocą kulkowej końcówki, zrobiłam wgłębienie w miejscu buźki, po czym wkleiłam do środka osobną warstwę masy w innym kolorze. Na koniec pamiętałam również o czarnym konturze wokół ust.

Etap 4

Kolejna emotka to smuteczek. Nic prostszego! Z czarnej masy zrobiłam kontury do buźki i oczek, a z pomieszania dwóch kolorów ( niebieskiego i białego) stworzyłam błękitną łezkę.

Etap 5

Z Wesołkiem jest podobnie. Tworzymy czarny, szeroki uśmiech oraz oczka i na koniec dodajemy figlarny języczek. Tutaj również musiałam zmieszać dwa kolory (czerwony i biały). Masa bardzo łatwo i szybko się łączy, więc nie będziecie mieli z nią problemów. 

Etap 6

A na koniec emotikonka zagadka. Co czuje ostatnia, wybrana przeze mnie buźka? Czy wstyd? A może zaskoczenie? A może jeszcze co innego? Dalszą refleksję pozostawiam Wam. W końcu nie zawsze musi być jedna dobra odpowiedź. Tym razem dla tej emotki robimy otwarte oczka oraz brwi. Na koniec dodałam pomarańczowe wypieki na policzkach. To chyba jednak trochę Wstydzioch.

Etap 7

Tak jak wspominałam na początku, nasze emotki możemy użyć jako magnes lub też breloczek. Takie wspaniałe dodatki również znajdziecie w wybranych zestawach CiastoPlasto. Miłej, emocjonującej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon