15 lipca 2020

Fabryka lodów – praca plastyczna

30 minut Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Upały dają się we znaki… a co jest najlepsze w taką pogodę? Oczywiście LODY! Gdy dziecko nie może doczekać się kolejnego wyjścia na pyszny deser, możecie zaproponować mu zabawę, w której samo zaprezentuje, jakie smaki lodów wybierze podczas kolejnego spaceru.

* do przygotowania jednej porcji lodów potrzebujemy dwóch prostokątnych kartonów. Jeżeli macie ochotę zrobić ich więcej, naszykujcie sobie odpowiednią ilość tektury

Co będzie potrzebne:

Etap I

Na jednym kawałku kartonu szkicujemy rysunek gałki lodowej i ją wycinamy. Przygotowaną część przykładamy do drugiego kartonu i rysujemy wafelek lodowy, tak aby dobrze komponował się z górną częścią. Następnie wycinamy.

Etap II

Nasze lody będą o smaku malinowym i mango, dlatego wcześniej wycięte gałki przyklejamy do kolorowych kartek odpowiadających kolorom owoców.

Etap III

Teraz zrobimy efekt mieniących się lodów w blasku słońca. Użyjemy do tego kleju w brokacie, który równomiernie rozprowadzamy po kartce.

Etap IV

Po wyschnięciu kleju zaznaczamy wyraźniej kształt gałki, wykorzystując do tego plastelinę. Będzie to dodatkowo przyjemne ćwiczenie motoryki małej: rączki dziecka muszą z każdego kawałka plasteliny uformować cienki wałek i przykleić go dookoła gałki.

Etap V

Do dekoracji użyjemy kolorowych pomponów i drucików kreatywnych, które posłużą nam jako posypka.

Etap VI

Czas przygotować wafelki. Brązowym flamastrem rysujemy na kartonie kratę. Nie przez przypadek wybraliśmy do tego perfumowane pisaki; zapach czekolady będzie unosił się w całym pokoju.

Etap VII

Końcowym etapem jest złączenie dwóch części deseru w całość.

Gotowe!
Teraz możemy uciekać na prawdziwe lody o takich smakach, jakie stworzyliśmy.

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon