17 lipca 2020

Maki polne-obrazek wyklejany bibułą

40 minut Poziom trudności: 3/5

Dzisiejsza propozycja zabawy plastycznej to wykonanie bardzo prostej pracy zatytułowanej „Maki polne”. Wiosna i lato to czas, kiedy jadąc przez Polskę możemy zobaczyć te niezwykłe czerwone kwiaty rosnące na poboczach dróg, na polach i łąkach. Niezliczona ilość czerwonych plamek rozświetla zielone dywany traw i zbóż. Podróżując ostatnio po Polsce podziwiałam te niezwykłe, tańczące na wietrze, bajkowe makowe panienki. Wszystkie te urocze kwiaty wyrosły z małych jak ziarenka piasku nasion rozsianych siłą wiatru. Bardzo długo leżały niewidoczne, czekając na swój czas – i właśnie teraz można zachwycać się ich pięknem.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap 1

Pracę rozpocznij od pomalowania kartki z bloku ART DECO zieloną farbą wodną, zrób to tak żeby brzegi pozostały białe. Zamaluj ją prowadząc pędzel z dołu do góry. Oczywiście farba musi wyschnąć.

Etap 2

Na zamalowanej kartce narysuj delikatnie kredkami ołówkowymi dużo kolorowych linii; rysuj je także pionowo. Ważne, żeby barwnych kresek było naprawdę dużo, niech przypominają łodygi traw.

Etap 3

Z gładkiej bibuły w kolorze czerwonym powydzieraj płatki maków, z bibuły zielonej – listki.

Etap 4

Na pomalowanej kartce ułóż z płatków kwiaty i przyklej je dokładnie klejem w sztyfcie. Ważne żeby był to klej, który nie zniszczy tak delikatnego papieru.

Etap 5

Po dokładnym wyschnięciu kleju zamaluj czarnym flamastrem środki maków. Zieloną kredką domaluj łodygi; możesz też domalować makówki, nierozwinięte pąki kwiatów, źdźbła traw i inne delikatne roślinki. Na koniec uzupełnij kompozycję, przyklejając listki wydarte z zielonej bibuły.

Polne maki w towarzystwie traw gotowe. Ta bardzo prosta w wykonaniu praca przypomni Ci o słońcu, lecie, podróży, wakacjach, ciepłym wietrze, miłym spacerze… Życzę udanej, twórczej zabawy plastycznej z wykorzystaniem materiałów AMOS I FIORELLO.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Możliwość komentowania została wyłączona.

ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon