19 lipca 2022

Galopujący koń – animacja DIY

45 min. Poziom trudności: 3/5
Galopujący koń animacja diy
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzisiejsza propozycja kreatywnej zabawy jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że stworzymy malowniczy obrazek konia galopującego na tle zachodzącego słońca, ale dodatkowo nasza praca będzie animowana! Zapraszamy.

Użyte materiały:

Galopujący koń animacja diy

Etap 1

Na białej technicznej kartce A4 drukujemy sylwetkę konia – możecie skorzystać z szablonu przygotowanego w pliku pdf. Odcinamy długi pasek papieru o szerokości 2 cm, będzie nam potrzebny później. Wycinamy sylwetkę konia najdokładniej jak umiemy. Jeżeli zdarzy się, że gdzieś zostanie nam biały obrys, możemy zamaskować go czarnym markerem. Do gotowego konia od tyłu przyklejamy biały pasek papieru.

Etap 2

Na białej kartce papieru rysujemy zachód słońca z pomocą suchych pasteli. Najpierw kolorujemy żółte półkole, następnie nad nim dodajemy pasek pomarańczowy i czerwony. Resztę białej kartki kolorujemy na ciemniejszy kolor, na przykład granatowy. Rozmazujemy i wcieramy kolor. Należy pamiętać, że zaczynamy od najjaśniejszego koloru, ku ciemnemu, nie możemy potem brudną ręką wrócić do jasnego koloru.

Etap 3

Na dole dorysowujemy czernią pas podłoża i rozmazujemy.

Etap 4

Na dole kartki tuż nad gruntem robimy poziome nacięcie, następnie przekładamy przez nie pasek papieru i w ten sposób mocujemy konia na tle.

Praca gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon